Wystawa: Stacja: Niepodległa. Na torach II RP

W budynku Urzędu Gminy Terespol (parter) dostępna jest wystawa:

„Stacja: Niepodległa. Na torach II RP”

Ekspozycja składa się z 8 plansz. Na granatowym tle, które nawiązuje do koloru munduru polskich kolejarzy z okresu międzywojennego, przedstawiono archiwalne zdjęcia i mapy,
a także teksty dotyczące odradzania się polskiego kolejnictwa, licznych wyzwań odbudowy sieci komunikacyjnej II RP i rezultatów tego procesu.

Serdecznie zapraszamy!

GALERIA ZDJĘĆ z Czwartkowego Andrzejkowego Szaleństwa z Biblioteką!
CZWARTKOWE SZALEŃSTWO Z BIBLIOTEKĄ

V Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Terespol w Badmintona
SPOTKANIE Z RZECZNIKIEM KONSUMENTA

Monografia „Krzyczew – dzieje wsi znane i nieznane”

Monografia
„Krzyczew – dzieje wsi znane i nieznane”

dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej
w Kobylanach!

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją dotycząca kolejnej z naszych miejscowości. Książka została podzielona na kilka części m.in. z życia włościan, tego co się działo w dworze, a także z życia parafii i historii wsi Krzyczew. Publikacja liczy ponad trzysta stron, zawiera ponad 120 fotografii i grafik, jak również opisuje wspomnienia 26 osób.

Autorem monografii jest Maciej Barmosz - student II roku prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracował nad nią, aż osiem lat. Gratulujemy wytrwałości i dziękujemy za kolejną pozycję wydawniczą o naszej lokalnej historii!