Gminne Centrum Kultury
Kultura bez Granic 2018
Przewodnik

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP
MATERIAŁY VIDEO Z WYDARZEŃ KULTURALNYCH

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w Kobylanach

Kliknij by otworzyć materiał videoGmina Terespol, włączając się w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2017 roku zorganizowała uroczystości, które swoim patronatem objął prezydent RP Andrzej Duda. Z tej okazji został odczytany specjalnie na tę okazję przygotowany list. Dokładnych informacji na temat tego, kim byli Żołnierze Wyklęci dostarczył zebranym pan dr hab. Bogusław Korzeniewski. Tego dnia z okolicznościowym koncertem „Niezłomnym” wystąpił działający przy Gminnym Centrum Kultury zespół Hard Gock. Uczestnicy gminnych obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych mogli zapoznać się z wystawą Instytutu Pamięci Narodowej dotyczącą najważniejszych przedstawicieli podziemia niepodległościowego. Na koniec organizatorzy przygotowali projekcję filmu „Generał Nil”, który opisuje ostatnie lata życia generała Augusta Emila Fieldorfa.

Zespół "Łobaczewianki" na MFKW w Terespolu

Kliknij by otworzyć materiał videoMiędzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich organizowany w Terespolu od 1996 roku ma na celu łączenie i pokazanie wielokulturowego charakteru Południowego Podlasia. Obok uczestników z Polski, na scenie pojawiają się również wykonawcy z Białorusi, Niemiec, czy Ukrainy. Dzięki temu publiczność może usłyszeć kolędy i pieśni pochodzące z różnych kultur i religii.
W 2017 roku w trakcie festiwalu zaprezentował się również zespół ludowy „Łobaczewianki”, który działa przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. „Łobaczewianki” poprzez piękny śpiew kultywują tradycje naszych przodków, śpiewając piosenki ludowe oraz biesiadne. Zespół chętnie angażuje się w imprezy organizowane zarówno na szczeblu lokalnym, jak i regionalnym.