Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP
ECHA PRZESZŁOŚCI część IV
  • 13 czytań

Dwór w Krzyczewie – elewacja frontowaNa wysokiej skarpie, w pobliżu starorzecza Bugu znajduje się krzyczewski dwór. Murowany z cegły, parterowy, przykryty dwuspadowym dachem. Cały ciężar dekoracyjności tej ziemiańskiej siedziby skupiono w elewacjach szczytowych. Front skierowany na południowy zachód zdobił niegdyś czterokolumnowy portyk w stylu toskańskim. Naroża budynku zaznaczono boniowaniem (ozdobnym opracowaniem lic kamiennych płyt). Szczyty otrzymały kształt sześciouskokowej, schodkowej attyki (ścianki) z dużym, trójdzielnym oknem po środku. Wokół otworu okiennego widnieją prostokątne blendy (płytkie nisze) z krenelażem (ząbkami naśladującymi wykończenie muru obronnego). Wierzchołki attyk wieńczą stylizowane lilie.


Realizujemy projekt "... bo Niepodległa jest dla wszystkich"

Kliknij aby powiększyć


Informacja

Kliknij aby powiększyć


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Kliknij aby powiększyć


„Liczymy się dla Polski”
  • 20 czytań


Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Od 1 kwietnia br. prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Z uwagi na obecne zagrożenie epidemiczne związane z COVID-19 w celu umożliwienia efektywnego przeprowadzenia spisu Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 1 kwietnia 2021 r. ustawę z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021.

Głównym celem nowelizacji ustawy jest wydłużenie czasu realizacji NSP 2021 w warunkach zagrożenia epidemicznego COVID-19 o 3 miesiące, tj. do 30 września 2021.


Konkurs NSP test wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym 2021
  • 16 czytań

Konkurs NSP test wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym 2021 dla uczniów szkół podstawowych przygotowany przez Urząd Statystyczny w Lublinie

Uczniu rozwiąż test umieszczony na Formularzach Google pod adresem:
https://forms.gle/1duoFSiHxPtdCvCe7

Odpowiedzi na pytania należy przesłać poprzez formularz Google do 10 maja 2021 r.