Wystawa "ZŁAMANE SKRZYDŁA" - Lotnisko w M-czach w okresie II wojny światowej

Zapraszamy do zwiedzania wystawy oraz Dzieła Międzyfortowego Kobylany I.
Obiekt czynny będzie do 12 listopada 2019.
Grupy zorganizowane prosimy o uprzedni kontakt pod nr telefonu 83 411 20 67.

MECZ: KS TWIERDZA KOBYLANY - SPLGMP ROGOŹNICA

Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RAMACH DORADZTWA ZAWODOWEGO

Kliknij aby powiększyćJedną z kluczowych decyzji podejmowanych w życiu każdego człowieka jest wybór ścieżki zawodowej. Każdy z nas jako nastolatek próbował odpowiedzieć na pytania „Co chciałby robić w przyszłości? Jaki zawód chciałby wykonywać?”. Ważne jest, aby młody człowiek dokonywał adekwatnych wyborów edukacyjno-zawodowych, stąd narodził się pomysł organizowania, przez Gminne Centrum Kultury w Kobylanach, spotkań z młodzieżą szkolną, w ramach programu realizacji wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego. Jedno z takich spotkań odbyło się 25.09.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach. Grupę docelową stanowili uczniowie klasy VIII a.

ZAWODY W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW - MAŁASZEWICZE 2019

PIERWSZA ODSŁONA CZWARTKOWEGO SZALEŃSTWA

Kliknij aby powiększyć„Jak powstaje książka?” tak brzmiał tytuł pierwszego czwartkowego szaleństwa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylanach, które odbyło się 26.09.2019r. W związku z tym, iż zakończyliśmy blok spotkań piątkowych, przybyłym zostały rozdane nowe karty aktywnego uczestnika.

VII Letni Festiwal Biegów „WROTA WOLNOŚCI” już za nami…

Kliknij aby powiększyćW niedzielę 15 września 2019 roku w sąsiedztwie pomnika „Wrota Wolności” odbyła się siódma już edycja Festiwalu Biegów. W tym roku do rywalizacji stanęło 172 amatorów biegania jak i zawodowych biegaczy. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w szczególności kategorie dla dzieci, które gromadzą i integrują całe rodziny. Najliczniejsza grupa uczestników zarejestrowała się w: biegu na 60 m (roczniki 2014 i młodsi), na 100 m (roczniki 2012 i 2013), na 200 m (roczniki 2010 i 2011), na 400 m (roczniki 2008 i 2009) i na 800 m (roczniki 2006 i 2007).

>>> Wyniki biegów <<<