Szanowni Państwo,
Respondent w trakcie wywiadu ma możliwość potwierdzić tożsamość rachmistrza na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl wprowadzając informacje, które uzyska od rachmistrza tj. jego imię, nazwisko oraz 3 wybrane cyfry identyfikatora z pozycji wylosowanych przez system.
Udany weekend mają za sobą zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Zawodnicy wystąpili w dwóch imprezach ogólnopolskich: Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS do 15 i 17 lat w Siedlcach oraz Mistrzostwach Polski AZS w Zamościu. Z obydwu imprez nasi zawodnicy powrócili z medalami. Podczas Mistrzostw Polski LZS, srebrny medal wywalczył Bartosz Krzyżanowski w kategorii wagowej 49 kg U15, wśród akademików brązowy medal zdobył Marek Sprychel kat. wag. 102 kg.
Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy występujący w zawodach w Siedlcach. W grupie wiekowej do lat 15, V miejsce wywalczył Adam Walencik (73 kg), VI – Miłosz Kasprzuk (81 kg), VIII – Dawid Greczuk (67 kg), XII – Jakub Cygan (55 kg), XIV – Wiktor Tuszyński (45 kg). Dla większości tych młodych zawodników był to debiut w zawodach rangi krajowej.
Wśród 17-latków IV miejsce zdobył Kacper Panicz (55 kg), V – Kinga Bogusz (49 kg), X – Dawid Walencik (67 kg).
Szanowni Państwo,
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie wraz z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich zapraszają na konkurs „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”.
W roku obecnym Panie z Kół Gospodyń Wiejskich będą rywalizowały w 3 kategoriach konkursowych:
- „Ciasto jak dawniej” - na najlepszy tradycyjny wypiek cukierniczy.
- „Ziołowe skarby kulinarne” - na najlepszą potrawę z wykorzystaniem lubelskich ziół.
- „Serweta inspirowana tradycją” – na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy.
W związku z otwarciem rejestracji na to wydarzenie, bardzo prosimy o pomoc w udostępnianiu informacji o konkursie i możliwości rejestrowania się na to wydarzenie.
Wszelkie informacje znajdziecie Państwo pod adresem:
http://lubelskie.ksow.pl/aktualnosc/konkurs-kobieta-gospodarna-wyjatkowa-2021
Czekają atrakcyjne nagrody.
Z tej okazji przygotowaliśmy również specjalne nakładki na zdjęcie profilowe w portalu facebook. Zapraszamy do udostępniania informacji o nakładce oraz do korzystania z niej. Aby umieścić nakładkę na swoim profilu wykonujemy kilka prostych kroków:
- klikami na swoje zdjęcie profilowe,
- wybieramy opcję „dodaj nakładkę”,
- w wyszukiwarce wpisujemy: „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”,
- z dwóch przygotowanych nakładek wybieramy jedną i cieszymy się kolorowym dodatkiem do naszej fotografii
- 410 czytań
Tatarzy osiedlili się na ziemi brzeskiej poprzez nadania króla Jana III Sobieskiego. Nastąpiło to po zdobyciu Baru (12.11.1678 r.) i ponownym przyjęciu Lipków litewskich do służby w wojsku Rzeczypospolitej. Król zrównał szlachtę tatarską w prawach ze szlachtą polską oraz nadał ziemie w ekonomiach królewskich, m. in. w ekonomii brzeskiej (tereny naszej gminy). Kolejna fala Tatarów przybyła nad Bug i Krznę w XVIII w. dzięki nadaniom Augusta II. Sejm w 1786 r. zmienił status ich dóbr z lennych na dziedziczne, co pozwoliło Tatarom na nabywanie nowych dóbr oraz sprzedaż już posiadanych bez czyjejkolwiek zgody.