Dzień Kobiet w Gminie Terespol

Kliknij aby powiększyćNiedziela 13 marca 2022r. zapisała piękną kartę w tegorocznym kalendarzu imprez organizowanych przez Urząd Gminy Terespol oraz Gminne Centrum Kultury w Kobylanach. Późnym popołudniem w Sali Konferencyjnej urzędu odbył się Gminny Dzień Kobiet - wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi gośćmi.

Wydarzenie rozpoczęło się od ciepłych słów Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Doroty Szelest oraz serdecznych życzeń Wójta Gminy Terespol Krzysztofa Iwaniuka, które skierowane były do wszystkich przybyłych na uroczystość Pań. Nie zabrakło również gestu solidarności z uczestniczącymi w spotkaniu obywatelkami Ukrainy, które obecnie przebywają wśród rodzin mieszkających na terenie gminy Terespol.

Kliknij aby powiększyćPo krótkim wstępie nadszedł czas na pierwszą atrakcję wieczoru - występ muzyczny w wykonaniu zespołu Hard Gock, działającego przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Koncert był nie lada zaskoczeniem, nie tylko ze względu na wokal solistki Gabrieli Głuch, ale również dlatego, że obecnie skład grupy tworzy młodzież, która reaktywowała się po dłuższej przerwie, a swoją przygodę zaczynała pod naszymi skrzydłami w 2009r. będąc uczniami Szkoły Podstawowej w Kobylanach.

Kliknij aby powiększyćTo niedzielne święto przyniosło wiele niespodzianek i niezapomnianych wrażeń, których bezapelacyjnie dostarczyła gwiazda wieczoru – Pan Krzysztof Respondek w towarzystwie sympatycznego akompaniatora Aleksandra Woźniaka oraz piosenkarki Magdaleny Naglik, która zaprezentowała swoje delikatne, bardzo liryczne i melancholijne kompozycje.

Krzysztof Respondek to najprawdziwszy Ślązak. W 1992r. ukończył studia na wydziale aktorskim Kliknij aby powiększyćwe Wrocławiu, po których od razu rozpoczął pracę w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Artysta Kabaretu „Rak”, od lat występujący na deskach estrady ze sławnym Bercikiem - Krzysztofem Hanke. Dał się również poznać jako aktor filmowy. Największą popularność przyniosła mu rola w serialu „Barwy Szczęścia”. Wiele nagród i rzesze fanów  przysporzyło mu również śpiewanie, które od zawsze było jego największą pasją. W 2010r. był nominowany do nagrody Wiktora w kategorii „Największe Telewizyjne Odkrycie Roku”. Razem z Aleksandrem Woźniakiem nagrał swoją pierwszą solową płytę pt. „Taki Świat Kupuję”.

Aktor, piosenkarz i kabareciarz w swoim wyjątkowym niedzielnym recitalu „Brunetki, blondynki - ja wszystkie Was dziewczynki zabawić chcę” rozśmieszał publiczność do łez. Satyra i śpiew podczas występu przeplatały się z zabawnymi anegdotami o kobietach, ale nie brakowało również kawałów o mężczyznach. Bezpośrednio po występie Pan Krzysztof swoją aurą otoczył wszystkie uczestniczące w wydarzeniu Panie i z ogromnym entuzjazmem pozował do zdjęć indywidualnych, przy okazji obdarowując każdą swoją płytą z autografem.

Kliknij aby powiększyćPo chwili wytchnienia nadszedł czas na wręczenie upominków i kwiatów oraz poczęstunek w postaci szampana i tortu ze specjalną dedykacją od Wójta Gminy Terespol.

Ostatnim punktem jakże emocjonującego wieczoru była loteria dla Pań, które do dnia 11 marca zgłosiły telefonicznie chęć udziału w wydarzeniu. Nagrody w postaci kosmetyków pielęgnacyjnych otrzymało 20 uczestniczek. Serdecznie gratulujemy!

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy w Urzędzie Gminy Terespol gościć tak zacnych gości płci pięknej oraz wspaniałych artystów. Mamy nadzieję, że umililiśmy ten szczególny wieczór przede wszystkim Paniom i pozostawi on po sobie pozytywne wspomnienia.