MIESZKAŃCY GMINY TERESPOL SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Kliknij aby powiększyćW imieniu Wójta Gminy Terespol serdecznie dziękujemy za życzliwość okazaną podczas zbiórki najpotrzebniejszych artykułów dla uchodźców z Ukrainy. Ten nieoceniony gest, w trudnych dla naszych sąsiadów czasach, jest wyrazem Państwa empatii i potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy. Do akcji włączyły się następujące podmioty, które przeprowadzały zbiórki:

- Urząd Gminy Terespol
- Gminne Centrum Kultury w Kobylanach
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
- Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kobylanach
- Szkoła Podstawowa im. J.U. Niemcewicza w Neplach
- Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach
- Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Małaszewiczach
- Koło Gospodyń Wiejskich z Samowicz
- „Stowarzyszenie Kobiet Koroszczyn”
- Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego
- Gminny Klub Sportowy „Twierdza Kobylany”

Kliknij aby powiększyćDnia 8 marca większość zebranych darów została przewieziona do głównego punktu odbioru magazynu „Pszczółka” w Lublinie. Pozostałe środki zostały rozdysponowane wśród rodzin z gminy Terespol, które przyjęły obywateli Ukrainy pod swój dach oraz Kościołowi Zielonoświątkowemu w Terespolu, gdzie schronienie dla kilku rodzin zapewnił Pan Mirosław Zabłocki.

Również 8 marca, dniu w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet, Wójt Gminy Terespol spotkał się obywatelkami Ukrainy, które uciekając przed wojną, znalazły tymczasowe zakwaterowanie na terenie naszej gminy. To zaproszenie było wyrazem nie tylko szacunku i pamięci,  ale przede wszystkim duchowym wsparciem i okazaniem solidarności.

Kliknij aby powiększyćPodczas ponad tygodniowej akcji pomocowej w postaci zbiórki najpotrzebniejszych artykułów, w związku z brakiem regulacji ustawowych umożliwiających wydatkowanie środków budżetowych , dodatkowo wśród pracowników Urzędu Gminy Terespol zostały zebrane środki finansowe na bieżące wydatki i potrzeby rodzin, które przybyły z Ukrainy. Pieniądze w całości zostały przekazane koordynatorkom GOPS w Terespolu. Mamy nadzieję, że dobro, które wspólnie przekazujemy wróci ze zdwojoną siłą, czego Państwu serdecznie życzymy.

Szanowni mieszkańcy Gminy Terespol!

Informujemy, iż w celu otrzymania informacji oraz ewentualnego wsparcia dla obywateli Ukrainy należy zgłosić się do siedziby urzędu gminy Terespol oraz GOPS w Terespolu. Zgłoszenia można też kierować pod nr tel.:

Sekretarz Gminy Terespol – 83-411-20-41

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Terespolu – 83-375-37-48