Sztangiści rozpoczęli sezon

Dekoracja najlepszych młodzików - ŁukówPo ciężko przepracowanym dziesięciodniowym zgrupowaniu w Piotrowicach, starty w bieżącym roku rozpoczęli zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów, działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Zawody zaowocowały wieloma rekordami życiowymi.

W dniach 25-26 lutego sztangiści wystartowali w Zamościu w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego do 20 lat. Pomimo rywalizacji ze znacznie starszymi konkurentami, nasi zawodnicy wywalczyli sześć medali:

Złoty:

Bartosz Krzyżanowski w próbie podrzutuBartosz Krzyżanowski – kat. wag. 55 kg

Srebrne:

Kinga Bogusz - kat. wag. 45 kg

Łukasz Bogusz - kat. wag. 67 kg

Oliver Jabkiewicz - kat. wag. 89 kg

Brązowe:

Kacper Panicz - kat. wag. 61 kg

Miłosz Kasprzuk - kat. wag. 73 kg

W czasie zawodów czteroletni Rekord Województwa Lubelskiego w podrzucie w kategorii wagowej 89 kg wśród młodzików (zawodnicy do 15 lat) poprawił Oliver Jabkiewicz (95 kg).

Kolejnym startem był występ w rozegranym w dniu 5 marca w Łukowie XIII Międzynarodowym Memoriale Janusza Kowalczyka. Zawodnicy rywalizowali w nim w kategorii wiekowej do 17 lat.

Tym razem nasi sztangiści zdobyli cztery medale:

Srebrne:

Paweł Stempniewski - kat. wag. 45 kg

Adam Walencik - kat. wag. 67 kg

Oliver Jabkiewicz - kat. wag. 89 kg

Brązowy:

Filip Kędzierawski - kat. wag. 81 kg

W prowadzonej w czasie zawodów klasyfikacji Sinclaira (bez podziału na kategorie wagowe) II miejsce wśród młodzików (do 15 lat) wywalczył Oliver Jabkiewicz, który ponownie poprawił Rekordy Województwa Młodzików w kategorii wagowej 89 kg. Tym razem ustanowiony tydzień temu własny rekord w podrzucie (102 kg) oraz czteroletni rekord w dwuboju (182 kg), który do tej pory wynosił 176 kg. Piąte miejsca w bardzo mocno obsadzonym międzynarodowym towarzystwie uzyskali Miłosz Kasprzuk (młodzicy) i Filip Kędzierawski (juniorzy młodsi – do 17 lat).

W czasie zgrupowania w Piotrowicach otrzymaliśmy informację, ze decyzją Zarządu Powiatu w Białej Podlaskiej ośmioro naszych zawodników otrzymało stypendia za wysokie wyniki sportowe w 2021 roku. Należą do nich: Łukasz Bogusz, Bartosz Krzyżanowski, Marek Sprychel, Adam Walencik, Kinga Bogusz, Oliver Jabkiewicz, Kacper Panicz i Hubert Myć.

Gratulujemy!