Pamiętamy!

Kliknij aby powiększyćZanim padłeś,
jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
Czy to była kula, synku,
czy to serce pękło?

Krzysztof Kamil Baczyński

Pamiętamy!

Na terenie gminy Terespol znajduje się kilkanaście obiektów pamięci - grobów i cmentarzy wojennych, które od wielu lat opieką obejmuje Gminne Centrum Kultury w Kobylanach.  To wyraz naszej wspólnej troski o te szczególne miejsca. Każdego roku jesienią, przed świętem zmarłych pracownicy GCK uczestniczą w pracach porządkowych, by dać świadectwo pamięci o tych, którzy odeszli.

Naprawy i prace porządkowe obieków i świetlic w Gminie Terespol
Kliknij aby powiększyćCzas, w którym mierzyliśmy się z pandemią został przez nas dobrze wykorzystany. Od kwietnia 2020r. do końca października pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach zajęli się modernizacją, naprawami konserwatorskimi i porządkowaniem obiektów i świetlic wiejskich zlokalizowanych na terenie gminy Terespol.

Podziękowania za osiągnięcia sportowe Sekcji Podnoszenia Ciężarów

Kliknij aby powiększyć„Sukcesu nie mierzy się ilością pucharów,
ale tym jaki dystans musiałeś przebyć,
aby dotrzeć w miejsce,
w którym jesteś teraz”

Sport ma niesamowity wpływ na rozwój fizyczny jak i psychiczny człowieka. O ile motywacja na początku jest potrzebna, o tyle w późniejszym czasie dużą rolę odgrywa samodyscyplina.

Doskonale wiedzą o tym nasi sztangiści z Sekcji Podnoszenia Ciężarów, działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach, którzy w ostatnim czasie znaleźli się na najwyższym podium podczas zawodów sportowych na szczeblu ogólnopolskim.

BRĄZOWY MEDAL FILIPA

Kliknij aby powiększyćW dniach 15-18 października na obiektach Młodzieżowego Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Bardzo dobrze w imprezie zaprezentowali się młodzi sztangiści sekcji działającej przy Gminnym Centrum Kultury.

Brązowy medal w kategorii wagowej do 81 kg z wynikiem 155 kg wywalczył Filip Kędzierawski. Na najbardziej nielubianym przez sportowców IV miejscu rywalizację ukończył występujący w kat. wag. 45 kg, Bartosz  Krzyżanowski z wynikiem 97 kg. Walkę o brązowy medal, Bartek przegrał tylko o 1 kg. VI lokatę wywalczyła w kat. wag. 45 kg Kinga Bogusz z wynikiem 51 kg. Na X miejscu zawody ukończył występujący w kat. wag. 67 kg Adam Walencik (124 kg). XIV lokatę wywalczył Krystian Rubach - kat. wag. 55 kg z wynikiem 86 kg.