Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP
VII Letni Festiwal Biegów „WROTA WOLNOŚCI” już za nami…
  • 105 czytań

Kliknij aby powiększyćW niedzielę 15 września 2019 roku w sąsiedztwie pomnika „Wrota Wolności” odbyła się siódma już edycja Festiwalu Biegów. W tym roku do rywalizacji stanęło 172 amatorów biegania jak i zawodowych biegaczy. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w szczególności kategorie dla dzieci, które gromadzą i integrują całe rodziny. Najliczniejsza grupa uczestników zarejestrowała się w: biegu na 60 m (roczniki 2014 i młodsi), na 100 m (roczniki 2012 i 2013), na 200 m (roczniki 2010 i 2011), na 400 m (roczniki 2008 i 2009) i na 800 m (roczniki 2006 i 2007).

>>> Galeria zdjęć <<<

>>> Wyniki biegów <<<


Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Terespol w kategorii "Old Boy"

Kliknij aby powiększyć


MECZ: KS TWIERDZA KOBYLANY - VICTORIA PARCZEW

Kliknij aby powiększyć


80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W GMINIE TERESPOL
  • 293 czytań

Kliknij aby powiększyć8 września 2019 r. w gminie Terespol obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, rocznicę nie tylko polskiej, ale i światowej tragedii.

Uroczystość rozpoczęła się w Dziele Międzyfortowym Kobylany I prelekcją Pana Józefa Dawidziuka, mieszkańca gminy Terespol, który uświetnił obchody przygotowaną prezentacją pn. „Baza lotnicza w Małaszewiczach”. Całości dopełniała wystawa zdjęć „Złamane skrzydła” -  wojskowego lotniska w Małaszewiczach z okresu II wojny światowej, z prywatnej kolekcji Pana Pawła Oleszczuka – znawcy i pasjonata regionalnej historii. Zdjęcia wykonane przez ówczesnego agresora i okupanta – nazistowskie Niemcy - dokumentują zniszczenia lotniska po bombardowaniach we wrześniu 1939r. oraz infrastrukturę i życie codzienne w późniejszym okresie wojny. Uzupełnieniem wystawy był model samolotu PZL 37 „Łoś” stacjonujący na lotnisku w Małaszewiczach przed wybuchem wojny.

>>> Galeria zdjęć <<<


Łukasz i Kacper złotymi medalistami XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS
  • 53 czytań

Pamiątkowe zdjęcie najlepszych zawodników kat. 55 i 61 kgW dniach 29-31 sierpnia w Siedlcach rozegrane zostały Finały XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS. W ramach bloku sportowego tej imprezy, rozegrane zostały Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS kobiet i mężczyzn do 17 lat. W zawodach wystąpiło trzech reprezentantów sekcji podnoszenia ciężarów GCK Kobylany.

Bracia Łukasz i Kacper Boguszowie okazali się najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wagowych. Łukasz, z wynikiem 162kg w dwuboju w kategorii wagowej do 55 kg, natomiast Kacper w kat. 61kg z wynikiem 183 kg. Niestety niepowodzeniem start w zawodach zakończył trzeci z naszych reprezentantów – Bartosz Niczyporuk, który po uzyskaniu 78 kg w rwaniu, nie zaliczył żadnego podejścia w podrzucie i nie został sklasyfikowany w  dwuboju.


MECZ: KS TWIERDZA KOBYLANY - DOBRYŃ DUŻY

Kliknij aby powiększyć