Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

IV Rodzinny Piknik Strzelecki
  • 114 czytań

Kliknij aby powiększyćW niedzielę 12 czerwca 2022r. na terenie strzelnicy sportowej przy Forcie w Kobylanach odbył się IV Rodzinny Piknik Strzelecki. Głównym organizatorem imprezy był Klub Strzelecki Kaliber przy udziale Urzędu Gminy Terespol oraz Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach.

>>> Galeria zdjęć <<<

Wśród atrakcji jakie zapewnili Organizatorzy swoim uczestnikom znalazły się m.in. pokaz sprzętu Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Policji oraz Akademii Samoobrony. Nie zabrakło również prezentacji pasjonata broni kolekcjonerskiej z Klubu Kaliber oraz armat Regimentu Artylerii Książęcego Domu Księcia Radziwiłła z Terespola.


Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Terespol - Kobylany 2022

Kliknij aby powiększyć


IV Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Terespol
  • 130 czytań

Kliknij aby powiększyć14 czerwca 2022 r. na łowisku „Wykop” w Kobylanach po raz kolejny odbyły się Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Terespol. Organizatorem było Towarzystwo Wędkarskie „Wykop” przy współpracy z Gminą Terespol oraz Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.

>>> Galeria zdjęć <<<

Zapaleni amatorzy wędkarstwa rywalizowali w kategorii wiekowej 8-16 lat. Kryterium oceny była największa waga wszystkich ryb złowionych w trakcie zawodów. Kilkugodzinna rywalizacja wyłoniła spośród 27 uczestników 3 najlepszych wędkarzy, którym puchary i dyplomy wręczył Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, Prezes Towarzystwa Wędkarskiego „Wykop” Mariusz Antonowicz oraz Radny Gminy Terespol Adam Sepczuk.


XIII edycja Konkursu „Piękne bo bialskie” w Gminie Terespol
  • 201 czytań

Kliknij aby powiększyćJak co roku konkurs odbył się w dwóch kategoriach:

- Gospodarz Roku
- Najpiękniejszy Ogród Roku

Celem konkursu była m.in.: promocja kreatywnych, przedsiębiorczych i otwartych na innowacje mieszkańców powiatu bialskiego, ukazanie aktywności gospodarczej zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku powiatu bialskiego i utrzymanie ładu przestrzennego.

>>> Galeria zdjęć <<<


Dzień Dziecka w Samowiczach
  • 129 czytań

Kliknij aby powiększyć8 czerwca 2022r. Koło Gospodyń Wiejskich z Samowicz zorganizowało spotkanie integracyjne z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na terenie świetlicy wiejskiej, gdzie uczestnicy oprócz zabawy na dmuchańcach, mogli skosztować domowych wypieków oraz posilić się gorącymi kiełbaskami prosto z rusztu. Zabawa była przednia i trwała do późnego zmroku. Ku uciesze organizatorek frekwencja była zadowalająca, a uczestnicy mile wspominają czas spędzony wśród swoich znajomych i rodziny.

>>> Galeria zdjęć <<<


SPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ OLECH
  • 74 czytań

Kliknij aby powiększyćWe wtorek 7 czerwca 2022r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylanach mieliśmy okazję spotkać się z niecodziennym gościem, którym jest wybitna pisarka i autorka ilustracji wielu książek dla dzieci oraz laureatka licznych prestiżowych nagród – Pani Joanna Olech.

>>> Galeria zdjęć <<<

Autorka pisze artykuły na temat literatury dziecięcej i nie tylko, publikuje w "Tygodniku Powszechnym", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej" i "Nowych Książkach", a słynie z bardzo popularnej "Dynastii Miziołków", która znalazła się w kanonie lektur szkolnych i została uznana za Dziecięcy Bestseller Roku. Na swoim koncie ma również wiele innych tytułów, m.in.: “Anioł w supermarkecie”, “Arcybolek”, “Bal piłkarzy”, “Bolek i lolek. Bal przebierańców”, “Kto ty jesteś?”, “Mam prawo i nie zawaham się go użyć”, “Pompon na wakacjach”, “Pompon. Wszystko naraz”, “Pompon w rodzinie Fisiów” i wiele innych.