Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

Rodzinny Piknik Koszyczkowy w Koroszczynie
  • 43 czytań

15 lipca 2023r. w świetlicy wiejskiej w Koroszczynie odbył się rodzinny piknik, którego inicjatorkami było Koło Gospodyń Wiejskich Koroszczyn. Swoją obecnością tego dnia zaszczycił organizatorów Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk. Na uczestników czekało sporo atrakcji, m.in. bezpłatne dmuchańce, wata cukrowa i grill.

Podczas spotkania można było degustować lokalne potrawy przygotowane przez Panie z koła, a ponadto pobiesiadować i pośpiewać przy ognisku. 

>>> Galeria zdjęć <<<


Wakacyjna wycieczka do kina

Już po raz drugi trzydziestoosobowa grupa dzieci oraz młodzieży z Małaszewicz udała się na wakacyjną wycieczkę do kina.

W tym roku obejrzeliśmy „Małą syrenkę” – historię wzruszającą, momentami zabawną z ciekawym przesłaniem oraz szczęśliwym zakończeniem. Tym razem udaliśmy się także do Muzeum Południowego Podlasia, aby poznać historię oraz tradycje regionu, w którym mieszkamy. Ta nietypowa wakacyjna lekcja podobała się uczestnikom, którzy z zainteresowaniem słuchali opowiadającej o stałych wystawach przewodniczki.

>>> Galeria zdjęć <<<


Turniej Tenisa o Puchar Sołtys Małaszewicz

W niedzielę 9 lipca już po raz piąty rozegrany został Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Sołtys Małaszewicz Kamili Korneluk.

Tym razem o miano najlepszego tenisisty turnieju walczyło dziesięciu zawodników, w tym po raz pierwszy do rywalizacji przystąpiła kobieta.

>>> Galeria zdjęć <<<

 

 


Popołudnie z KGW „Czerwone Szpileczki” z Małaszewicz

Czerwone SzpileczkiW niedzielne popołudnie 9 lipca na terenie ZS im. St. Wł. Reymonta w Małaszewiczach już po raz drugi odbył się piknik zorganizowany przez sołtys Kamilę Korneluk oraz KGW „Czerwone Szpileczki”.

W tym roku ogromnym zainteresowaniem dzieci zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych cieszyły się dmuchańce oraz szereg świetnych zabaw i animacji przygotowanych przez animatorkę z „Niebanalnych Animacji”. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawach sportowych, robiły bańki mydlane czy też bawiły się z maskotką. Pomysłów zabaw animatorzy mieli niezliczone ilości. Długa kolejka ustawiła się także do malujące buzie dzieci Agaty Dąbrowskiej. 

>>> Galeria zdjęć <<<


Wakacyjny harmonogram pracy kompleksu boisk "Orlik" w Kobylanach


XVIII Festiwal Kultura Bez Granic 2023
  • 96 czytań

W minioną sobotę 1 lipca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach po raz XVIII odbyła się szlagierowa impreza gminy Terespol i Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach.

To wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie rok rocznie przyciąga tłumy fanów nie tylko dobrej muzyki, ale też miłośników rękodzielnictwa, wybornych smakoszy potraw tradycyjnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich czy pasjonatów militariów.

>>> Galeria zdjęć <<<