Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

Warsztaty z decoupage w Kuzawce

Dnia 20.08.2023 roku Koło Gospodyń Wiejskich w Kuzawce gościło Panie ze Stowarzyszenia „Perły Chmielowa”, które mają w swojej ofercie szeroki wachlarz zajęć rękodzielniczych, wypieku chleba, czy też zielarskich.

>>> Galeria zdjęć <<<

Celem wizyty w Kuzawce były warsztaty odnawiania starych przedmiotów metodą decoupage oraz robienie mydełek glicerynowych. Spotkanie było urozmaicone prezentacją multimedialną, która przedstawiała historię, cele działania, zrealizowane projekty członków stowarzyszenia. Była to przyjazna oraz pożyteczna inicjatywa, które pokazała, że warto organizować podobne spotkania, gdyż można czegoś nowego nauczyć się oraz dowiedzieć.


Warsztaty LEGO® w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylanach
  • 23 czytań

Duńskie Klocki Lego podbijają świat już od 1947 roku pobudzając wyobraźnię nie tylko najmłodszych ale również starszych dzieci i dorosłych. Ich magia tkwi w tym, że stanowią doskonałą formę wspólnej zabawy, która potrafi trwać godzinami. I nie chodzi tu tylko o gotowe zestawy, które składa się według instrukcji, bowiem dzięki wyobraźni można tchnąć w klocki nowe życie, budując i tworząc własne projekty, urozmaicając tym samym zabawę praktycznie za każdym razem.

>>> Galeria zdjęć <<<


Wycieczka do Białowieży
  • 23 czytań

21 sierpnia 2023r. odbyła się już ostatnia wakacyjna wycieczka zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Kobylanach w ramach Akcji na wakacje. Głównym celem podróży prawie 50–ciu uczestników była Białowieża i okolice.

Pierwszym punktem programu była Hajnówka, gdzie ulokowano przystanek początkowy kolejki wąskotorowej, niegdyś wykorzystywanej do transportu pozyskiwanego w puszczy drewna. Od 1996r. ścieżkę kolejki obsługuje Nadleśnictwo Hajnówka. Jej trasa o długości ponad 11 km jest częścią sieci kolejkowej liczącej niegdyś 360 km. Miejsce to znajduje się na zachodnim krańcu Puszczy Białowieskiej, natomiast koniec trasy następuje w leśnej osadzie Topiło, gdzie nasi uczestnicy na łonie natury, w otoczeniu pięknej przyrody mogli posilić się i zrelaksować w Gospodzie „Ostatni grosz”.

>>> Galeria zdjęć <<<


Rajd Rowerowy „Szlakiem Trzech Kultur”
  • 27 czytań

Rajd Rowerowy „Szlakiem Trzech Kultur” to okazja, aby wolny czas spędzić nie tylko aktywnie, ale także z nutą historii w tle. Pomimo lejącego się z nieba żaru w piątek 18 sierpnia 2023 roku kilkunastoosobowa grupa rowerzystów wyruszyła w ponad 30-to kilometrowy rajd szlakiem miejsc zabytkowych i atrakcyjnych turystycznie.

>>> Galeria zdjęć <<<

Grupa po krótkiej odprawie wyruszyła spod Dzieła Międzyfortowego Kobylany I ścieżką rowerową, a później krajową „dwójką” w kierunku Michalkowa. Tam już drogą powiatową tzw. „wałem” skierowała się do Żuków, gdzie uczestnicy Rajdu mieli okazję zejść na graniczną rzekę Bug.


„Nasze Westerplatte” - 84. Rocznica Bombardowania Lotniska w Małaszewiczach


POŻEGNANIE WAKACJI 2023