UROKI ZIMY 2021 - GALERIA ZDJĘĆ CZĘŚĆ 2

Małaszewicze Małe, Kobylany, Zastawek, Dobratycze Kolonia, Żuki, Murawiec

Zasady funkcjonowania Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylanach od 03.02.2021

Hodowcy Gołębi Pocztowych po raz kolejny nagrodzeni

Hubert Harasimiuk i zdobywczyni 2 miejsca w IV strefie "8073"Od najdawniejszych czasów na całym świecie gołębie, ze względu na swoje zdolności powrotno-lotowe, były wykorzystywane do szybkiego przesyłania informacji o ważnych wydarzeniach m.in.: zwycięstwach czy klęskach wojennych. I zapewne w tym tez celu ptaki te były specjalnie hodowane.

Obecnie gołębie nie są już tylko użyteczne doraźnie, ale i konkurencyjno-sportowo oraz zabawowo. Obejmujący coraz szerszą grupę ludzi ruch hodowli i lotowania gołębi rozpoczął się na naszych ziemiach w pierwszych latach XX wieku i trwa do dziś. Poszczególne lokalne grupy i towarzystwa zrzesza PZHGP - Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych. Wśród hodowców są członkowie Oddziału i Okręgu Biała Podlaska z Sekcji Terespol, która swoją działalność prowadzi od 1995 roku i skupia 18 członków.

Sprawozdanie z działalności SPC za rok 2020

Kobylany, 15.01.2021r.

Sprawozdanie z działalności
Sekcji Podnoszenia Ciężarów za rok 2020

W 2020 roku treningi sekcji podnoszenia ciężarów prowadzone były w siłowni oraz   w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. Celem zajęć była nauka i doskonalenie techniki dwuboju olimpijskiego oraz doskonalenie sprawności ogólnej i specjalnej do podnoszenia ciężarów. Treningi odbywały się pięć razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku  w godzinach 13.30-16.30), z wyłączeniem okresu 12 marca - 07 czerwca z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylanach - Czas na podsumowania!

Kliknij aby powiększyćW minionym 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna wzbogaciła swój księgozbiór o 119 egzemplarzy.

Stan księgozbioru na dzień 31.12.2020r.: 6025

Literatura piękna dla dzieci i młodzieży: 1182