III Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Terespol

XIX FESTIWAL "KULTURA BEZ GRANIC" - KOBYLANY 2024

Warsztaty plastyczne z okazji Dnia Taty

20 czerwca 2024r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylanach odbyły się warsztaty plastyczne z okazji Dnia Taty. Motywem przewodnim zajęć były breloki do kluczy wykonywane z koralików do prasowania. Koraliki układane były na specjalnych szablonach, a następnie prasowane przy użyciu papieru śniadaniowego. Wzory tworzone były nie tylko według instrukcji, ale również dzięki wyobraźni naszych uczestników.

PIKNIK STRZELECKI 2024 - GALERIA ZDJĘĆ
Gminny Dzień Strażaka 2024

VI Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Terespol

1 czerwca 2️024r. na terenie łowiska „Wykop” w Kobylanach, po raz szósty spotkali się zapaleni miłośnicy wędkarstwa, którzy wzięli udział w Otwartych Zawodach Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Terespol. Organizatorem było Towarzystwo Wędkarskie „Wykop” przy współpracy z Gminą Terespol oraz Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.

Rywalizacja odbywała się w 2 kategoriach wiekowych 6️-1️2 lat oraz 1️3-1️6 lat. Zwycięzcą mógł zostać wędkarz, który podczas zawodów złowi największą wagowo ilość ryb. Spośród uczestników wyłoniono 6 najlepszych, którym puchary i dyplomy wręczył Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach oraz Prezes Towarzystwa Wędkarskiego „Wykop” Mariusz Antonowicz.