Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP
Konkurs "30 lat Sam. Terytorialnego w Polsce na przykładzie Gminy Terespol"
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
  • 127 czytań

Kliknij aby powiększyć DZIŚ 11 LISTOPADA - tak mocno zakorzeniony w świadomości Polaków dzień, w którym Polska odzyskała niepodległość.

Dając świadectwo patriotyzmu, w miejscach pamięci na terenie gminy Terespol, pojawiły się biało - czerwone wstęgi, kwiaty oraz znicze, a na fasadach domów zawisły polskie flagi.

Kliknij aby powiększyć

Na pamiątkę tak ważnych dla narodu polskiego wydarzeń z 1918 roku, w imieniu mieszkańców, Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk oraz Przewodniczący Rady Gminy Terespol Mieczysław Romaniuk złożyli wieniec przed Pomnikiem Niepodległości i Nieznanego Żołnierza w Koroszczynie.

Niech łączą nas ideały, które prowadziły na drodze do wolności wiele pokoleń polskich bohaterów!


INFORMACJA

Kliknij aby powiększyć


Pamiętamy!
  • 77 czytań

Kliknij aby powiększyćZanim padłeś,
jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
Czy to była kula, synku,
czy to serce pękło?

Krzysztof Kamil Baczyński

 

Pamiętamy!

Na terenie gminy Terespol znajduje się kilkanaście obiektów pamięci - grobów i cmentarzy wojennych, które od wielu lat opieką obejmuje Gminne Centrum Kultury w Kobylanach.  To wyraz naszej wspólnej troski o te szczególne miejsca. Każdego roku jesienią, przed świętem zmarłych pracownicy GCK uczestniczą w pracach porządkowych, by dać świadectwo pamięci o tych, którzy odeszli.

>>> Galeria zdjęć <<<


Naprawy i prace porządkowe obieków i świetlic w Gminie Terespol
  • 66 czytań
Kliknij aby powiększyćCzas, w którym mierzyliśmy się z pandemią został przez nas dobrze wykorzystany. Od kwietnia 2020r. do końca października pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach zajęli się modernizacją, naprawami konserwatorskimi i porządkowaniem obiektów i świetlic wiejskich zlokalizowanych na terenie gminy Terespol.

INFORMACJA