Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

Otwarty Turniej Fifa 19
  • 28 czytań

Pierwszego sierpnia (we wtorek) w Dziele Międzyfortowym Kobylany I odbył się kolejny Otwarty Turniej Fifa 19 na konsoli. Mimo niższej niż na dworze temperatury we wnętrz panował gorący klimat związany z rywalizacją e-sportową.

Uczestnicy byli zdeterminowani i skupieni. Każdy mecz był ważny. Każdy mecz był zacięty niczym finały Mistrzostw Świata czy spotkania derbowe. Królowała piłka w elektronicznym wydaniu, wyzwalająca pozytywne i zdrowe emocje. Na turnieju nie zabrakło także kibiców szczerze dopingujących swoich faworytów.  Ich doping odbijał się w starych, carskich murach koszar i wibrował w uszach niczym niegdyś huk wybuchających pocisków.

>>> Galeria zdjęć <<<


Piknik Rodzinny w Neplach
  • 30 czytań

Pikniki rodzinne to w ostatnim czasie bardzo popularna forma rozrywki naszej społeczności lokalnej. A to wszystko za sprawą szeroko pojętej działalności Kół Gospodyń Wiejskich.

>>> Galeria zdjęć <<<

30 lipca 2023r. w niedzielne popołudnie „na górce” w Neplach odbył się Piknik Rodzinny, którego organizatorem były tamtejsze Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Sołtys wsi Neple Justyna Stasiak oraz OSP Neple. Organizatorów i uczestników swoją obecnością zaszczycił m.in.: Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk oraz Dyrektor GCK Kobylany Pani Dorota Szelest.


Biwak Letni – Przygody Czas!
  • 38 czytań

Biwak jak sama nazwa wskazuje to obozowanie pod gołym niebem, spanie w śpiworach, namiotach. To czas na wyzwania zespołowe, rozpalanie ogniska, wspólne przygotowywanie posiłków, ciekawe gry i zabawy ruchowe, nocne podchody itp. atrakcje. A wakacje to idealny okres na spędzanie wolnego czasu właśnie w takiej formie.

>>> Galeria zdjęć <<<


Rajd Rowerowy "Szlakiem Trzech Kultur"
Spływ Kajakowy Gnojno – Serpelice
  • 46 czytań

Lato to idealny czas na popularyzację turystyki kajakowej. Z roku na rok rośnie zainteresowanie na tą niecodzienną formę rekreacji i coraz więcej osób chce w ten sposób spędzać czas wolny. Okazje do tego mieli uczestnicy spływu kajakowego, który został zorganizowany 17 lipca 2023r. w ramach „Akcji na Wakacje z GCK”.

>>> Galeria zdjęć <<<

Dwugodzinna trasa spływu przebiegała malowniczą trasą Gnojno - Serpelice ciągnącą się w dorzeczu rzeki Bug. Nad bezpieczeństwem czuwał Marek Pomietło – instruktor kajakarstwa i narciarstwa zjazdowego, ratownik WOPR, pilot wycieczek oraz kierownik wypoczynku dla młodzieży.


Dmuchańce skakańce na Dziele Międzyfortowym Kobylany I - 25.07.2023