Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

Dzień Dziecka w Kuzawce
  • 102 czytań

W ubiegłą sobotę 03.06.2023r. z okazji Dnia Dziecka, Koło Gospodyń Wiejskich w Kuzawce zorganizowało grilla wraz z wieloma atrakcjami. Imprezę rozpoczęto pokazem sprzętu OSP z Nepli. Zaproszeni strażacy pod przewodnictwem pana Aleksandra Stasiaka, który na co dzień pracuje w Państwowej Straży Pożarniczej w Małaszewiczach, prezentowali sprzęt używany podczas akcji ratowniczych. Dzieci zadawały pytania, miały możliwość przymierzenia, m.in. hełmu strażackiego i maski do aparatu oddechowego, a dzięki podłączonej wodzie dzieci mogły choć na chwilę wczuć się w rolę strażaka podczas gaszenia pożaru. Mali strażacy mieli również możliwość przejechania się wozem strażackim i włączenia sygnałów dźwiękowych czy klaksonu.

>>> Galeria zdjęć <<<


Oliver Jabkiewicz i Miłosz Kasprzuk w gronie nagrodzonych 21 lubelskich sportowców
  • 85 czytań

W dniu 06.06.2023 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się gala, podczas której wręczono okolicznościowe dyplomy dla perspektywicznych lubelskich sportowców w ramach programu "LUBELSKIE TEAM SPORT".

>>> Galeria zdjęć <<<

W gronie 21 laureatów znalazło się dwóch zawodników Sekcja Podnoszenia Ciężarów GCK Kobylany. Wyróżnienia przekazał Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski oraz Członek Zarządu Zdzisław Szwed.

Gratulujemy!


V Otwarte Zawody Wędkarskie Puchar Wójta Gminy Terespol
  • 134 czytań

4 czerwca 2023r. na łowisku „Wykop” w Kobylanach, o godzinie 8:30 spotkali się zapaleni miłośnicy wędkarstwa, którzy raz po raz piąty wzięli udział w Otwartych Zawodach Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Terespol. Organizatorem było Towarzystwo Wędkarskie „Wykop” przy współpracy z Gminą Terespol oraz Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.

>>> Galeria zdjęć <<<

Rywalizacja odbywała się w kategorii wiekowej 8-16 lat. Zwycięzcą mógł zostać wędkarz, który podczas zawodów złowi największą wagowo ilość ryb. Spośród ponad trzydziestu uczestników wyłoniono 3 najlepszych, którym puchary i dyplomy wręczył Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach oraz Prezes Towarzystwa Wędkarskiego „Wykop” Mariusz Antonowicz.


V RODZINNY PIKNIK STRZELECKI


ECHA PRZESZŁOŚCI CZĘŚĆ XIX
  • 76 czytań

Ostatni etap rozbudowy Twierdzy Brzeskiej przypadł na lata 1912–15. W tym czasie wzniesiono 12 fortów, które miały tworzyć nową, główną linię obrony (II Pierścień). Cztery z tych obiektów znajdują się po polskiej stronie, a jednym z nich jest Fort „L”.

Fort „L” został zbudowany we wsi Lebiedziew (obecnie w pobliżu trasy 816), w parciu o projekty przygotowane przez carskich inżynierów: gen. Konstantego Wieliczko, gen. Nestora Bujnickiego i płk. Małkowa – Panina. Kształtem był zbliżony do fortów w Koroszczynie i Kobylanach. Różnice w szczegółach wynikły z lokalnych uwarunkowań terenu. Tak jak pozostałe forty z tego okresu nie został całkowicie ukończony, ale etapowe wznoszenie umożliwiało jego wykorzystanie w celach bojowych.


Czwartki z Biblioteką!
  • 62 czytań

25 maja w przeddzień obchodzonego jako wyraz szacunku dla wszystkich mam Dnia Matki, Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylanach zorganizowała warsztaty plastyczne w ramach cyklicznych czwartków z Biblioteką. Podczas spotkania robiliśmy francuskie kwiaty z papieru, które mają niewątpliwy urok, a samodzielne ich wykonywanie daje dużo satysfakcji nie tylko z tytułu kreatywnie spędzonego czasu ale również bardzo prostej techniki, ponieważ wystarczy ozdobny papier, nożyczki i klej lub taśma, aby rozpocząć pracę. Mamy nadzieję, że wykonane samodzielnie przez dzieci kwiaty sprawią mamom przyjemność i będą cieszyć swoim pięknem przez długi czas.