Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

VI Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Terespol
  • 187 czytań

1 czerwca 2️024r. na terenie łowiska „Wykop” w Kobylanach, po raz szósty spotkali się zapaleni miłośnicy wędkarstwa, którzy wzięli udział w Otwartych Zawodach Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Terespol. Organizatorem było Towarzystwo Wędkarskie „Wykop” przy współpracy z Gminą Terespol oraz Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.

>>> Galeria zdjęć <<<

Rywalizacja odbywała się w 2 kategoriach wiekowych 6️-1️2 lat oraz 1️3-1️6 lat. Zwycięzcą mógł zostać wędkarz, który podczas zawodów złowi największą wagowo ilość ryb. Spośród uczestników wyłoniono 6 najlepszych, którym puchary i dyplomy wręczył Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach oraz Prezes Towarzystwa Wędkarskiego „Wykop” Mariusz Antonowicz.


Dzień Działacza Kultury
  • 91 czytań

Kultura to jeden z ważniejszych elementów życia każdego społeczeństwa. Dzięki niej ludzie mogą doświadczać emocji i poznawać nowe rzeczy. Praca w szeroko pojętej kulturze to idealne miejsce dla osób, które kochają fascynujące nieszablonowe zadania. To kontakt z ludźmi o różnych zainteresowaniach z różnych środowisk. To przede wszystkim kreatywność, wielozadaniowość, otwartość na nowe doświadczenia i umiejętność pracy w zespole, często pod presją czasu i kosztem życia prywatnego. To organizacja wydarzeń kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzenie różnorodnych zajęć artystycznych, plastycznych. Ale taka praca to czysta przyjemność, radość z podejmowanych działań i zadowolenia odbiorców.

>>> Galeria zdjęć <<<


VI PIKNIK STRZELECKI


ECHA PRZESZŁOŚCI CZĘŚĆ XXXVII
  • 120 czytań

Jednym z „monumentalnych pomników” w naszej gminie jest Baza Lotnicza w Małaszewiczach. To miejsce o bogatej przeszłości, pełne ciekawych wątków, artefaktów spoczywających w ziemi oraz nierozwiązanych zagadek.

Do budowy lotniska (przerwanej przez wielki kryzys finansowy na świecie w latach 20-tych XXw.) powrócono w 1936r. Była to jedna z dwóch ważnych inwestycji na tym terenie. Druga – związana była z powstaniem dużego składu paliwa lotniczego, niezbędnego do odpowiedniego funkcjonowania lotniska. Zaprojektowanie infrastruktury paliwowej powierzono inż. Kazimierzowi Szymańskiemu – wybitnemu fachowcowi w tej dziedzinie z bogatym doświadczeniem.


XV edycja Konkursu „Piękne, bo bialskie”

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej w bieżącym roku organizuje XV edycję Konkursu „Piękne bo bialskie” w dwóch kategoriach:

  1. Gospodarz Roku
  2. Najpiękniejszy Ogród Roku

Celem konkursu jest promocja kreatywnych, przedsiębiorczych i otwartych na innowacje mieszkańców powiatu bialskiego; kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców; pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej; pobudzanie aktywności gospodarczej; zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego przy uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku powiatu bialskiego i utrzymanie ładu przestrzennego.

W związku z powyższym zachęcamy mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w konkursie. Formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie należy złożyć najpóźniej do dnia 10.06.2024r. w Urzędzie Gminy Terespol, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, Kobylany pok. nr 1.

>>> Ragulamin Konkursu <<<

>>> Formularz zgłoszenia <<<


VI OTWARTE ZAWODY WĘDKARSKIE 2024