Zebranie Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcji Terespol

14 stycznia 2024r. w świetlicy wiejskiej w Michalkowie odbyło się zebranie Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcji Terespol, na którym podsumowano działalność sekcji za 2023r.

Na spotkaniu gościł m.in. Zastępca Wójta Gminy Terespol Pan Bogdan Daniluk, który nagrodził najlepszych hodowców nagrodami ufundowanymi przez Wójta Gminy Terespol Pana Krzysztofa Iwaniuka.

Niezmiernie cieszymy się, iż możemy wspierać działalność hodowców gołębi pocztowych, którzy z ogromną pasją i zaangażowaniem kultywują szlachetną tradycję sięgającą głęboko w przeszłość.

BAL KARNAWAŁOWY z GCK

Okres karnawału i ferii zimowych trwa, więc w pełni z niego korzystamy i cieszymy się, że to właśnie z nami spędzacie ten czas!

Jest nam niezmiernie miło, że możemy zapewnić Wam tyle rozrywki i zobaczyć uśmiech na Waszych twarzach!

Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i uczestniczyli w niedzielnym Balu Karnawałowym. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy Wam ogromną frajdę i dostarczyliśmy niezapomnianych wrażeń

WYJAZD RODZINNY DO PARKU WODNEGO "SUNTAGO"

Ciąg dalszy ferii zimowych z GCK Kobylany!

W piątek zaplanowaliśmy wizytę w PARKU WODNYM SUNTAGO, czyli jedynej w swoim rodzaju dżungli, pełnej atrakcji i niespodzianek.

Egzotyczny klimat i relaks pod palmami w środku zimy? W Polsce? Tylko SUNTAGO!

MASKI WENECKIE - WARSZTATY Z GBP

Historia masek weneckich sięga czasu kiedy Wenecjanie podbili Konstantynopol. Wówczas sprowadzono do Wenecji wiele egzotycznych zwyczajów, między innymi karnawał i zakrywanie twarzy wymyślnymi maskami przez weneckie kobiety, a z czasem również mężczyzn. Główną jednak ideą było wyrównanie nierówności społecznych. Podczas karnawału, który rozpoczynał się po świętach Bożego Narodzenia, a trwał do rozpoczęcia Wielkiego Postu, każdy mieszkaniec Wenecji mógł stać się całkowicie anonimowy, nierozpoznawalny. Bowiem poprzez chowanie się za maską można było całkowicie ukryć tożsamość, a swoją anonimowość wykorzystywać do nocnych zabaw, nieprzyzwoitych zachowań i przekraczania tym samym ogólnie panujących norm.

Wyjazd do Białej Podlaskiej - KINO + LASERCITY

Kolejną po Turnieju FC 24 atrakcją tegorocznych ferii zimowych był wyjazd autokarowy z Gminnym Centrum Kultury. We wtorek 30 stycznia 2024r. ponad 40-sto osobowa grupa dzieci udała się do Białej Podlaskiej.

Pierwszym punktem wypadu była wizyta w Kinie Merkury na filmie animowanym „Wyfrunięci”. Film ze studia Illumination opowiada historię rodziny kaczek, które wyruszają we wspaniałą podróż na wyspy Bahama, gdzie zapowiadają się najlepsze wakacje. "Wyfrunięci" nie tylko bawią, ale także skłaniają do refleksji nad wartościami, takimi jak przyjaźń czy odwaga. Podejmowane w filmie tematy mogą się stać pretekstem do wielu ciekawych rozmów.

Sprawozdanie z działalności sekcji podnoszenia ciężarów za rok 2023

Małaszewicze, 07.01.2024r.

Sprawozdanie z działalności
sekcji podnoszenia ciężarów
GCK Kobylany za 2023 rok

W 2023 roku treningi sekcji podnoszenia ciężarów prowadzone były w siłowni oraz w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. Celem zajęć była nauka i doskonalenie techniki dwuboju olimpijskiego oraz doskonalenie sprawności ogólnej i specjalnej do podnoszenia ciężarów. Treningi odbywały się pięć razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku  w godzinach 13.30-16.30).