Dzień Działacza Kultury

Kultura to jeden z ważniejszych elementów życia każdego społeczeństwa. Dzięki niej ludzie mogą doświadczać emocji i poznawać nowe rzeczy. Praca w szeroko pojętej kulturze to idealne miejsce dla osób, które kochają fascynujące nieszablonowe zadania. To kontakt z ludźmi o różnych zainteresowaniach z różnych środowisk. To przede wszystkim kreatywność, wielozadaniowość, otwartość na nowe doświadczenia i umiejętność pracy w zespole, często pod presją czasu i kosztem życia prywatnego. To organizacja wydarzeń kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzenie różnorodnych zajęć artystycznych, plastycznych. Ale taka praca to czysta przyjemność, radość z podejmowanych działań i zadowolenia odbiorców.

VI PIKNIK STRZELECKI

ECHA PRZESZŁOŚCI CZĘŚĆ XXXVII

Jednym z „monumentalnych pomników” w naszej gminie jest Baza Lotnicza w Małaszewiczach. To miejsce o bogatej przeszłości, pełne ciekawych wątków, artefaktów spoczywających w ziemi oraz nierozwiązanych zagadek.

Do budowy lotniska (przerwanej przez wielki kryzys finansowy na świecie w latach 20-tych XXw.) powrócono w 1936r. Była to jedna z dwóch ważnych inwestycji na tym terenie. Druga – związana była z powstaniem dużego składu paliwa lotniczego, niezbędnego do odpowiedniego funkcjonowania lotniska. Zaprojektowanie infrastruktury paliwowej powierzono inż. Kazimierzowi Szymańskiemu – wybitnemu fachowcowi w tej dziedzinie z bogatym doświadczeniem.

XV edycja Konkursu „Piękne, bo bialskie”

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej w bieżącym roku organizuje XV edycję Konkursu „Piękne bo bialskie” w dwóch kategoriach:

1. Gospodarz Roku
  2. Najpiękniejszy Ogród Roku

Celem konkursu jest promocja kreatywnych, przedsiębiorczych i otwartych na innowacje mieszkańców powiatu bialskiego; kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców; pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej; pobudzanie aktywności gospodarczej; zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego przy uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku powiatu bialskiego i utrzymanie ładu przestrzennego.

W związku z powyższym zachęcamy mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w konkursie. Formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie należy złożyć najpóźniej do dnia 10.06.2024r. w Urzędzie Gminy Terespol, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, Kobylany pok. nr 1.

>>> Ragulamin Konkursu <<<

>>> Formularz zgłoszenia <<<

VI OTWARTE ZAWODY WĘDKARSKIE 2024

Informacja stoiska promocyjne - Kultura bez Granic 2024

Gminne Centrum Kultury z siedzibą
w Kobylanach serdecznie zaprasza
do wystawienia stoiska promocyjnego niezarobkowego podczas

XIX Festiwalu
„Kultura bez Granic” 2024!

Impreza odbędzie się w sobotę
6 LIPCA 2024r.

na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach
(Gmina Terespol, powiat bialski, województwo lubelskie)

Część oficjalna rozpoczyna się o godz. 16:00.

Warunkiem wyznaczenia miejsca wystawienniczego
jest przesłanie ZGŁOSZENIA do dnia 24 czerwca 2024r.!

>>> Formularz zgłoszenia <<<

Wszelkie informacje udzielane są pod nr telefonu: 83 411 20 63

Gwiazdą wieczoru tegorocznej odsłony będzie DAWID KWIATKOWSKI i DE MONO.
Ponadto dla młodego pokolenia wystąpi NOWATOR,
a także lokalne zespoły instrumentalno-wokalne,
działające pod skrzydłami Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z niepowtarzalnej okazji
włączenia się w tę inicjatywę, a tym samym wzbogacenia swoją obecnością
tego niecodziennego wydarzenia.