Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP
80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W GMINIE TERESPOL
  • 108 czytań

Kliknij aby powiększyć8 września 2019 r. w gminie Terespol obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, rocznicę nie tylko polskiej, ale i światowej tragedii.

Uroczystość rozpoczęła się w Dziele Międzyfortowym Kobylany I prelekcją Pana Józefa Dawidziuka, mieszkańca gminy Terespol, który uświetnił obchody przygotowaną prezentacją pn. „Baza lotnicza w Małaszewiczach”. Całości dopełniała wystawa zdjęć „Złamane skrzydła” -  wojskowego lotniska w Małaszewiczach z okresu II wojny światowej, z prywatnej kolekcji Pana Pawła Oleszczuka – znawcy i pasjonata regionalnej historii. Zdjęcia wykonane przez ówczesnego agresora i okupanta – nazistowskie Niemcy - dokumentują zniszczenia lotniska po bombardowaniach we wrześniu 1939r. oraz infrastrukturę i życie codzienne w późniejszym okresie wojny. Uzupełnieniem wystawy był model samolotu PZL 37 „Łoś” stacjonujący na lotnisku w Małaszewiczach przed wybuchem wojny.

>>> Galeria zdjęć <<<


Łukasz i Kacper złotymi medalistami XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS
  • 26 czytań

Pamiątkowe zdjęcie najlepszych zawodników kat. 55 i 61 kgW dniach 29-31 sierpnia w Siedlcach rozegrane zostały Finały XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS. W ramach bloku sportowego tej imprezy, rozegrane zostały Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS kobiet i mężczyzn do 17 lat. W zawodach wystąpiło trzech reprezentantów sekcji podnoszenia ciężarów GCK Kobylany.

Bracia Łukasz i Kacper Boguszowie okazali się najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wagowych. Łukasz, z wynikiem 162kg w dwuboju w kategorii wagowej do 55 kg, natomiast Kacper w kat. 61kg z wynikiem 183 kg. Niestety niepowodzeniem start w zawodach zakończył trzeci z naszych reprezentantów – Bartosz Niczyporuk, który po uzyskaniu 78 kg w rwaniu, nie zaliczył żadnego podejścia w podrzucie i nie został sklasyfikowany w  dwuboju.


MECZ: KS TWIERDZA KOBYLANY - DOBRYŃ DUŻY

Kliknij aby powiększyć


VII BIALSKI FESTIWAL SĘKACZY - ŁOMAZY 2019

Kliknij aby powiększyć


DOŻYNKI POWIATOWE W WILCZYNIE
  • 66 czytań

Kliknij aby powiększyćDnia 1 września 2019 r. na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Wilczynie, gm. Biała Podlaska, miało miejsce Powiatowe Święto Plonów. Uroczystość rozpoczęła się polową Mszą św., po której nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego, a następnie prezentacja wieńców oraz stoisk dożynkowych miast i gmin z terenu powiatu bialskiego. Po części oficjalnej jak co roku odbyły się konkursy m.in. na najlepszy chleb, „Piękne, bo bialskie”, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz stoisko promocyjne.

>>> Galeria zdjęć <<<


80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W GMINIE TERESPOL

Kliknij aby powiększyć