Gminne Centrum Kultury
 Zbliżające się wydarzenia
Przewodnik

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Terespol

Kliknij aby powiększyć


KACPER BOGUSZ NAGRODZONY "BIALSKIM TALENTEM"
  • 88 czytań

Kliknij aby powiększyć11 czerwca 2019r. w Krzymoszycach odbył się Dzień Działacza Kultury powiatu bialskiego. Władze powiatu doceniły pracę wielu środowisk i osób związanych z szeroko rozumianą kulturą. W uroczystości udział wzięli m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, p.o kierownika filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej, Dariusz Litwiniuk, kurator oświaty Delegatury w Białej Podlaskiej Małgorzata Kiec oraz wójtowie gmin powiatu bialskiego. Gospodarzami wydarzenia byli starosta bialski Mariusz Filipiuk wraz ze swoim zastępcą Januszem Skólimowskim, a także wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

>>> Galeria zdjęć <<<


XVI FESTIWAL KULTURA BEZ GRANIC 2019

Kliknij aby powiększyć


UDANE ELIMINACJE

Kliknij aby powiększyćW sobotę 1 czerwca w siłowni biłgorajskiego OSiR odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystąpiło 3 reprezentantów reprezentujących GCK Kobylany. Wszyscy uzyskali awans do zawodów finałowych, które w dniach 1-4 lipca odbędą się w Drzonkowie k/Zielonej Góry. Do zawodów centralnych z listy trenera Kadry Narodowej (bez koniczności udziału w eliminacjach) zakwalifikowany został czwarty z naszych zawodników – Kacper Bogusz.

>>> Galeria zdjęć <<<

Wyniki naszych zawodników:

Łukasz Bogusz - kat. 55 kg - 159 kg - I miejsce

Sebastian Kłos - kat. 81 kg - 237 kg - I miejsce

Bartosz Niczyporuk - kat. 73 kg - 180 kg - II miejsce

Najlepszym zawodnikiem eliminacji w punktacji Sinclaira (bez podziału na kategorie wagowe) strefy C, obejmującej województwa lubelskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie został reprezentant naszego klubu – Sebastian Kłos, który uzyskał 295 pkt. Szóste miejsce wywalczył Łukasz Bogusz z wynikiem 248 pkt.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w zawodach finałowych.


ŚWIĘTO WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI W GMINIE TERESPOL
  • 72 czytań

Kliknij aby powiększyć„…Niech wasza postawa przypomina nam,
że demokracja i praworządność nie są
czymś danym raz na zawsze…”

Trzydzieści lat temu, 4 czerwca, odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory do Sejmu, oraz całkowicie wolne wybory do Senatu po II wojnie światowej. Czerwcowe wybory zapoczątkowały upadek komunizmu w Polsce, a także w państwach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zwyciężyła demokracja i narodziło się społeczeństwo obywatelskie – świadome, aktywne i solidarne. 4 czerwca 2019r. obchodziliśmy „Święto Wolności i Solidarności” również w Gminie Terespol.

>>> Galeria zdjęć <<<


Galeria zdjęć z III Rodzinnego Pikniku Strzeleckiego