Warsztaty LEGO® w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylanach

Duńskie Klocki Lego podbijają świat już od 1947 roku pobudzając wyobraźnię nie tylko najmłodszych ale również starszych dzieci i dorosłych. Ich magia tkwi w tym, że stanowią doskonałą formę wspólnej zabawy, która potrafi trwać godzinami. I nie chodzi tu tylko o gotowe zestawy, które składa się według instrukcji, bowiem dzięki wyobraźni można tchnąć w klocki nowe życie, budując i tworząc własne projekty, urozmaicając tym samym zabawę praktycznie za każdym razem.

Wycieczka do Białowieży

21 sierpnia 2023r. odbyła się już ostatnia wakacyjna wycieczka zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Kobylanach w ramach Akcji na wakacje. Głównym celem podróży prawie 50–ciu uczestników była Białowieża i okolice.

Pierwszym punktem programu była Hajnówka, gdzie ulokowano przystanek początkowy kolejki wąskotorowej, niegdyś wykorzystywanej do transportu pozyskiwanego w puszczy drewna. Od 1996r. ścieżkę kolejki obsługuje Nadleśnictwo Hajnówka. Jej trasa o długości ponad 11 km jest częścią sieci kolejkowej liczącej niegdyś 360 km. Miejsce to znajduje się na zachodnim krańcu Puszczy Białowieskiej, natomiast koniec trasy następuje w leśnej osadzie Topiło, gdzie nasi uczestnicy na łonie natury, w otoczeniu pięknej przyrody mogli posilić się i zrelaksować w Gospodzie „Ostatni grosz”.

Rajd Rowerowy „Szlakiem Trzech Kultur”

Rajd Rowerowy „Szlakiem Trzech Kultur” to okazja, aby wolny czas spędzić nie tylko aktywnie, ale także z nutą historii w tle. Pomimo lejącego się z nieba żaru w piątek 18 sierpnia 2023 roku kilkunastoosobowa grupa rowerzystów wyruszyła w ponad 30-to kilometrowy rajd szlakiem miejsc zabytkowych i atrakcyjnych turystycznie.

Grupa po krótkiej odprawie wyruszyła spod Dzieła Międzyfortowego Kobylany I ścieżką rowerową, a później krajową „dwójką” w kierunku Michalkowa. Tam już drogą powiatową tzw. „wałem” skierowała się do Żuków, gdzie uczestnicy Rajdu mieli okazję zejść na graniczną rzekę Bug.

„Nasze Westerplatte” - 84. Rocznica Bombardowania Lotniska w Małaszewiczach

POŻEGNANIE WAKACJI 2023