Biwak Letni – Przygody Czas!

Biwak jak sama nazwa wskazuje to obozowanie pod gołym niebem, spanie w śpiworach, namiotach. To czas na wyzwania zespołowe, rozpalanie ogniska, wspólne przygotowywanie posiłków, ciekawe gry i zabawy ruchowe, nocne podchody itp. atrakcje. A wakacje to idealny okres na spędzanie wolnego czasu właśnie w takiej formie.

Rajd Rowerowy "Szlakiem Trzech Kultur"
Spływ Kajakowy Gnojno – Serpelice

Lato to idealny czas na popularyzację turystyki kajakowej. Z roku na rok rośnie zainteresowanie na tą niecodzienną formę rekreacji i coraz więcej osób chce w ten sposób spędzać czas wolny. Okazje do tego mieli uczestnicy spływu kajakowego, który został zorganizowany 17 lipca 2023r. w ramach „Akcji na Wakacje z GCK”.

Dwugodzinna trasa spływu przebiegała malowniczą trasą Gnojno - Serpelice ciągnącą się w dorzeczu rzeki Bug. Nad bezpieczeństwem czuwał Marek Pomietło – instruktor kajakarstwa i narciarstwa zjazdowego, ratownik WOPR, pilot wycieczek oraz kierownik wypoczynku dla młodzieży.

Dmuchańce skakańce na Dziele Międzyfortowym Kobylany I - 25.07.2023
Rodzinny Piknik Koszyczkowy w Koroszczynie

15 lipca 2023r. w świetlicy wiejskiej w Koroszczynie odbył się rodzinny piknik, którego inicjatorkami było Koło Gospodyń Wiejskich Koroszczyn. Swoją obecnością tego dnia zaszczycił organizatorów Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk. Na uczestników czekało sporo atrakcji, m.in. bezpłatne dmuchańce, wata cukrowa i grill.

Podczas spotkania można było degustować lokalne potrawy przygotowane przez Panie z koła, a ponadto pobiesiadować i pośpiewać przy ognisku.

Wakacyjna wycieczka do kina

Już po raz drugi trzydziestoosobowa grupa dzieci oraz młodzieży z Małaszewicz udała się na wakacyjną wycieczkę do kina.

W tym roku obejrzeliśmy „Małą syrenkę” – historię wzruszającą, momentami zabawną z ciekawym przesłaniem oraz szczęśliwym zakończeniem. Tym razem udaliśmy się także do Muzeum Południowego Podlasia, aby poznać historię oraz tradycje regionu, w którym mieszkamy. Ta nietypowa wakacyjna lekcja podobała się uczestnikom, którzy z zainteresowaniem słuchali opowiadającej o stałych wystawach przewodniczki.