Szanowni Państwo,
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie wraz z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich zapraszają na konkurs „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”.
W roku obecnym Panie z Kół Gospodyń Wiejskich będą rywalizowały w 3 kategoriach konkursowych:
- „Ciasto jak dawniej” - na najlepszy tradycyjny wypiek cukierniczy.
- „Ziołowe skarby kulinarne” - na najlepszą potrawę z wykorzystaniem lubelskich ziół.
- „Serweta inspirowana tradycją” – na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy.
W związku z otwarciem rejestracji na to wydarzenie, bardzo prosimy o pomoc w udostępnianiu informacji o konkursie i możliwości rejestrowania się na to wydarzenie.
Wszelkie informacje znajdziecie Państwo pod adresem:
http://lubelskie.ksow.pl/aktualnosc/konkurs-kobieta-gospodarna-wyjatkowa-2021
Czekają atrakcyjne nagrody.
Z tej okazji przygotowaliśmy również specjalne nakładki na zdjęcie profilowe w portalu facebook. Zapraszamy do udostępniania informacji o nakładce oraz do korzystania z niej. Aby umieścić nakładkę na swoim profilu wykonujemy kilka prostych kroków:
- klikami na swoje zdjęcie profilowe,
- wybieramy opcję „dodaj nakładkę”,
- w wyszukiwarce wpisujemy: „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”,
- z dwóch przygotowanych nakładek wybieramy jedną i cieszymy się kolorowym dodatkiem do naszej fotografii
- 459 czytań
Tatarzy osiedlili się na ziemi brzeskiej poprzez nadania króla Jana III Sobieskiego. Nastąpiło to po zdobyciu Baru (12.11.1678 r.) i ponownym przyjęciu Lipków litewskich do służby w wojsku Rzeczypospolitej. Król zrównał szlachtę tatarską w prawach ze szlachtą polską oraz nadał ziemie w ekonomiach królewskich, m. in. w ekonomii brzeskiej (tereny naszej gminy). Kolejna fala Tatarów przybyła nad Bug i Krznę w XVIII w. dzięki nadaniom Augusta II. Sejm w 1786 r. zmienił status ich dóbr z lennych na dziedziczne, co pozwoliło Tatarom na nabywanie nowych dóbr oraz sprzedaż już posiadanych bez czyjejkolwiek zgody.
- 668 czytań
Konstytucja 3 maja zarysowywała kształt reformy, a w zamyśle jej twórców stanowiła początek zmian przez wprowadzenie zasad regulujących organizację władz państwowych oraz praw i obowiązków obywateli.W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ze względu na utrzymujący się w kraju stan epidemii, tegoroczne uroczystości upamiętniające wydarzenia odbyły się w skromnej formule, zachowując obowiązujące obostrzenia.
W symbolicznym geście połączonym z naszą pamięcią i wdzięcznością, oddając hołd twórcom Konstytucji, Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk oraz Przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Romaniuk złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości i Nieznanego Żołnierza w Koroszczynie.
- 588 czytań
Flaga w barwach biało – czerwonych jest naszym znakiem rozpoznawczym, symbolem naszego państwa, a jej kolory towarzyszą nierozerwalnie dziejom historycznym naszego narodu.
Od początków państwa Piastów nasz symbol ojczyzny pomaga rodakom określić swoją narodowość. Flaga reprezentowała króla polskiego za granicą i na wszystkich podległych mu ziemiach. Na nią przysięgali książęta lenni podczas uroczystych hołdów.