DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL

Kliknij aby powiększyć„Naprawdę jaka jesteś
Nie wie nikt
Bo tego nie wiesz
Nawet sama ty…”

J. Kofta

Kobiety to podobno jedne z najbardziej niezrozumiałych i ulotnych istot, ale w historii świata często były inspiracją dla płci przeciwnej. O płci pięknej powstało wiele pięknych wierszy, piosenek czy też sentencji, które wychwalają ich intelekt, delikatność, urodę i silny charakter. Czasem też krytycznie oceniają kobiece wady. Można im wiele zarzucić, ale każda jest jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa i należy je doceniać, kochać i uszczęśliwiać przede wszystkim w dniu ich corocznego święta 8 marca.

Spotkanie autorskie z Maciejem Barmosz

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W GMINIE TERESPOL

Kliknij aby powiększyćW minioną niedzielę 1 marca 2020 roku w gminie Terespol odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami obchodów było: Gminne Centrum Kultury w Kobylanach, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gmina Terespol. Patronat nad wydarzeniem objęli: Katolickie Radio Podlasie, Słowo Podlasia, Podlasianin, Wspólnota Bialska, Echo Katolickie oraz portale: terespol.net, podlasie24.pl, biała24, BialskieForum.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe mające na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji, którzy stanowili ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski. Święto to uchwalono w 2011 r., jednak inicjatywę ustawodawczą w tym zakresie podjął jeszcze śp. prof. Lech Kaczyński. Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach od kilku lat włącza się w obchody i przypomina o bohaterach antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego Państwa Polskiego przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

CZWARTKOWE SPOTKANIE Z BIBLIOTEKĄ

ZŁOTE GODY W GMINIE TERESPOL

Kliknij aby powiększyćKolejny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w gminie Terespol odbył się w minioną niedzielę 23 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol. Złote Gody świętowało w tym roku 15 par z całej gminy. Były życzenia, medale, poczęstunek, upominki oraz pamiątkowe zdjęcia.

Złote Gody to chyba jedna z piękniejszych uroczystości w życiu małżeńskim. Każda z par ma swoją wyjątkową i niepowtarzalną historię, ale wszystkich łączy miłość, zrozumienie, zaufanie, cierpliwość, bowiem to one stanowią fundamenty udanej rodziny.