Czwartki z Biablioteką

Regionalne Święto Polskiej Wsi 2023

Tydzień Bibliotek 8-15 maj – czas na podsumowanie!

Za nami ostatni dzień tygodniowego Ogólnopolskiego Program Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W ramach akcji Biblioteki w całej Polsce przez cały tydzień realizowały swoje autorskie programy promujące czytelnictwo. Zgodnie z hasłem tegorocznej odsłony Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Oferta Biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb. To dlatego Bibliotekę można nazwać: Moją, Twoją, Naszą! I się z nią utożsamiać.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylanach jak co roku włączyła się w tą akcję, przygotowując dla swoich czytelników urozmaiconą ofertę na każdy dzień. Oprócz zabaw, zajęć, quizów i konkursów, na każdego czytelnika, który odwiedził Bibliotekę w Tygodniu Bibliotek, czekała słodka wata cukrowa.

XIV edycja Konkursu „Piękne, bo bialskie”

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej w bieżącym roku organizuje XIV edycję Konkursu „Piękne bo bialskie” w dwóch kategoriach:

1. Gospodarz Roku
2. Najpiękniejszy Ogród Roku

Celem konkursu jest promocja kreatywnych, przedsiębiorczych i otwartych na innowacje mieszkańców powiatu bialskiego; kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców; pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej; pobudzanie aktywności gospodarczej; zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego przy uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku powiatu bialskiego i utrzymanie ładu przestrzennego.

>>> Regulamin Konkursu <<<

>>> Karta zgłoszenia <<<

W związku z powyższym zachęcamy mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w konkursie. Formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie należy złożyć najpóźniej do dnia 07.06.2023r. w Urzędzie Gminy Terespol, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, Kobylany pok. nr 1.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2023

Uroczystości z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dni Świąt Narodowych upamiętniają najjaśniejsze karty w historii polskiego narodu, a nasza pamięć przywodzi datę podjęcia największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa.

„Witaj maj! Trzeci maj, u Polaków błogi Raj!” – śpiewamy radośnie jak nasi przodkowie. Oto na kartach historii, 232 lata temu pojawiła się polska konstytucja – pierwsza w Europie, a druga na świecie. Oto pojawiła się jutrzenka nadziei na ratowanie upadającej Rzeczpospolitej, której część terytorium została zaanektowana w wyniku I rozbioru, której ustrój toczył rak liberum veto, która była słaba i rozgrywana przez obce mocarstwa.