DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL

…”Od grzechu zaczął się jej świat,
A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna, i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza,
I gołąb i żmija, i piołun i miód,
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna,
Początek i koniec - kobieta, acha!”…

Tak pisał o kobietach w swoim poemacie Julian Tuwim, który zwrócił uwagę na naszą podwójną tożsamość, czyniąc ją symbolem każdej kobiety. Wszakże nie od dziś wiadomo, że prawdziwa kobieta nigdy nie ma czasu, pieniędzy, w co się ubrać; zawsze ma rację, i z niczego potrafi zrobić sałatkę, zupę i awanturę!

Na szczęście w niedzielę 12 marca wiele Pań znalazło czas i odpowiednią garderobę, by wspólnie z nami świętować ten jedyny dzień w roku jakim jest Dzień Kobiet.

XII Sejmik Kobiet Powiatu Bialskiego

8 marca 2023r. na zaproszenie Starosty Bialskiego Pana Mariusza Filipiuka przedstawicielki Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, Kół Gospodyń Wiejskich i Klubu Seniora z gminy Terespol, wzięły udział w XII Sejmiku Kobiet Powiatu Bialskiego.

Głównym punktem programu był koncert Mateusza Ziółko – wokalisty, autora muzyki i tekstów, zwycięzcy trzeciej edycji The Voice of Poland, który obecnie jest jedną z największych  gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jego piosenka ,,W płomieniach" stała się najczęściej granym utworem w polskich rozgłośniach radiowych. Podobny sukces odniosła piękna ballada ,,Bezdroża" wykonana u boku Sylwii Grzeszczak. Najnowsze single ,,Weź mnie",  ,,Vis a Vis" oraz „Lubisz nas”, to kolejne utwory, które podbijają playlisty. Nostalgiczny, wzruszający i przepełniony romantyzmem koncert Mateusza oraz dialog jaki prowadził z publicznością ukazał oblicze otwartego, sympatycznego mężczyzny z poczuciem humoru, którego przez życie niosą najważniejsze wartości takie jak wiara, nadzieja i miłość.

Dzień Kobiet 2023

SPRZEDAŻ WĘGLA TYLKO DO KOŃCA MARCA!

Informujemy, że wpłaty na zakup węgla przez osoby fizyczne przyjmowane będą wyłącznie

do 31 marca 2023 roku.

NA PODSTAWIE WPŁAT

ZOSTANIE ZAMÓWIONY WĘGIEL,

NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI ZWROTU ŚRODKÓW!!!

Cena węgla - 1900 zł/t

Zasady sprzedaży węgla:

1. Złożenie wniosku na zakup węgla po preferencyjnych cenach w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.
  2. Wpłata na konto bankowe o numerze: 13 1020 1260 0000 0402 0014 0228 w PKO BP S. A. przelewem lub w kasie Urzędu Gminy Terespol. W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko osoby która złożyła wniosek i jest uprawniona do preferencyjnego zakupu węgla, jego ilość i sortyment tj. groszek lub orzech.
  3. Punkt dystrybucji węgla w gminie Terespol - Spółka EKO - BUG w Kobylanach, ul. Słoneczna 7, (tel. 833751539, kom. 601362806).
  4. Po opłaceniu proszę czekać na telefon ze Spółki z informacją o terminie odbioru węgla (faktura przy odbiorze). Cena węgla nie obejmuje transportu do posesji.

Festiwal Polska od Kuchni - trwają zapisy do konkursów dla KGW

Zabawa, koncerty, telewizja, wieka estrada a przede wszystkim najlepsza atmosfera oraz zaangażowanie Kół Gospodyń Wiejskich – to główni bohaterowie Festiwalu „Polska od Kuchni”.

Ta wyjątkowa i niepowtarzalna trasa jedzie w Polskę już po raz trzeci!

Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, Organizatorzy Festiwalu „Polska od Kuchni” już po raz trzeci zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.

Sprawozdanie z działalności sekcji podnoszenia ciężarów GCK Kobylany za 2022 rok

Małaszewicze, 28.02.2023r.

Sprawozdanie z działalności
Sekcji Podnoszenia Ciężarów
GCK Kobylany za 2022 rok

W 2022 roku treningi sekcji podnoszenia ciężarów prowadzone były w siłowni oraz   w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. Celem zajęć była nauka i doskonalenie techniki dwuboju olimpijskiego oraz doskonalenie sprawności ogólnej i specjalnej do podnoszenia ciężarów. Treningi odbywały się pięć razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku  w godzinach 13.30-16.30).