Gmina Terespol z wizytą na Placu Wolności w Białej Podlaskiej z okazji ŚDM
XVI Edycja Konkursu ”Nasze Kulinarne dziedzictwo - Smaki Regionów”

Kliknij aby powiększyćW dniu 17 lipca 2016r. w Stężycy na Wyspie Wisła odbył się wojewódzki finał konkursu ,,Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”. Gminę Terespol reprezentowało Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego. W konkursie startowało ponad 100 wystawców produktów regionalnych z województwa lubelskiego. Po ocenie jury przyznano dwa wyróżnienia dla Koła Aktywnych Kobiet: pierwsze za „Chleb swojski”, drugie zaś za ciasto „Dziad”.

Wycieczka krajoznawcza po najbliższej okolicy Pratulin - Kobylany

Kliknij aby powiększyćW piątek 10. czerwca 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach klasy IV – VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę.

Zwiedzili w Pratulinie kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Obeszli drogę krzyżową i dróżki Męczenników Podlaskich oraz obejrzeli film pt. „Pratulin”. Zajeżdżając do Kobylan wstąpili do cerkwi pw. Opieki Matki Bożej. W Prochowni powitał uczniów wystrzał armatni i zachęcił do obejrzenia a także dotknięcia eksponatów muzealnych z czasów wojny.

21 LIPCA RUSZAMY Z QUILINGIEM!

Kliknij aby powiększyćZa nami pierwszy blok wakacyjnych zajęć świetlicowych pn. FILCOWY ŚWIAT.  Na spotkaniach uczestnicy mieli okazję nauczyć się bądź dopracować techniki szycia z filcu. Każdy etap począwszy od krojenia po szycie przedstawiany był krok po kroku przez Panią instruktor Marcelinę Łozak. Dzieci wykonywały m.in. kolorowe zawieszki i breloczki, które po zajęciach mogły zabrać ze sobą do domów.  Szycie z filcu okazało się bardzo interesujące, nawet osoby początkujące dawały sobie radę.

A już od czwartku 21 lipca gorąco zapraszamy na kolejny blok zajęć,
tym razem będzie to QUILING.

Zachęcamy również do korzystania z BIBLIOTEKI OBJAZDOWEJ,
która w godzinach zajęć świetlicowych UDOSTĘPNIA KSIĄŻKI
Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylanach.

TERMINY, MIEJSCE I GODZINY ZAJĘĆ dostępne na stronie internetowej www.gck.gminaterespol.pl

oraz na gminnych tablicach ogłoszeń w każdej miejscowości Gminy Terespol !

MAGDA CZWARTA W NOWEJ RUDZIE

Kliknij aby powiększyćW dniach 7-10 lipca w Nowej Rudzie rozegrane zostały Finały  XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Spośród trójki startujących reprezentantów GCK Kobylany najlepiej zaprezentowała się Magda Pietruczuk. Startująca w kat. wag. 75 kg nasza zawodniczka w dwuboju uzyskała 130 kg i zajęła najbardziej nielubianą przez sportowców IV lokatę. Na ósmej pozycji zawody zakończył Jakub Panasiuk występujący w kat. wag. 105 kg. Uzyskał on w dwuboju 167 kg. Trzeci z naszych reprezentantów Bartłomiej Greczuk występujący w kat. 77 kg z wynikiem 183 zajął XVI miejsce.

LETNIE KINO PLENEROWE