Legenda polskiego rocka na „Kulturze bez Granic” w Kobylanach

Kliknij aby powiększyćW niedzielę 1 lipca 2018r. po raz piętnasty Gmina Terespol oraz Gminne Centrum Kultury w Kobylanach zorganizowały Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”. Wydarzenie od lat przyciąga tysiące uczestników. Pomimo niesprzyjającej aury impreza zgromadziła tłumy.

Jak co roku zaprezentowano szeroki przekrój wykonawców. O godz. 16.00 na scenie pojawiła się grupa Raise Dance z granicznego miasta Brześć. Szeroki program muzyczny i taneczny przykuwał uwagę pięknymi strojami i choreografią. Po barwnym pokazie zagranicznych gości na scenie pojawił lokalny młodzieżowy zespół Dobryje Grajki wykonujący muzykę pogranicza polsko–białoruskiego. O godz. 18.00 zagrała ikona polskiej muzyki POP – grupa VOX. Na scenie mogliśmy usłyszeć ich słynny przebój Kliknij aby powiększyć„Bananowy Song”, czy też „A gdyby tak", „Zabiorę Cię Magdaleno", „Rycz mała rycz", czy „Szczęśliwej drogi już czas”. Ponadto na scenie wystąpiła Kasia Moś z jej słynnym przebojem „Flashlight”, z którym artystka dostała się do finału 62. Konkursu Piosenki Eurowizja. Jako support przed gwiazdą wieczoru zagrał zespół Hard Gock działający przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.

O godz. 21.00 na scenie pojawiła się legenda polskiego rocka - zespół Perfect. Pomimo deszczowej pogody artyści przyciągnęli tysiące fanów i wraz z liderem Grzegorzem Markowskim śpiewali takie hity jak: „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, czy „Autobiografia”. Zwieńczeniem występu gwiazdy był pokaz sztucznych ogni. Ale to nie koniec atrakcji. Dla fanów disco polo zagrał zespół Power Play, który przebojami „Zawsze Coś (oj tam oj tam)”, „Wole Ole”, oraz najnowszym hitem „Miła ma” wprowadził publiczność w taneczny nastrój. Przedłużeniem wspólnej zabawy była dyskoteka prowadzona przez Dj Fantomasza.

Kliknij aby powiększyćPomimo niesprzyjającej aury, atrakcji jak co roku nie zabrakło nikomu. Na najmłodszych czekały warsztaty plastyczne, a ponadto stoiska z zabawkami, balonami i słodką gastronomią. Młodzież i starsi z kolei mieli możliwość obejrzenia wystaw artystów i twórców: obrazów z glinki Pani Moniki Gos, oraz obrazów z galerii sztuki Pani Iwony Abraszek; produktów regionalnych: Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej reprezentowanej przez Panią Marzenę Kliknij aby powiększyćSacharczuk, Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego i Stowarzyszenia Kobiet Koroszczyn. Na uczestników Przeglądu czekały również stoiska promocyjne firmy DB Cargo S.A., Rejonowego Koła Pszczelarzy Biała Podlaska „Południe”, kosmetyków Oriflame Pani Jagody Korżyńskiej, Projektu Zdrowie z Białej Podlaskiej, oraz tygodnika Podlasiak. Dodatkowo można było obejrzeć prezentację sprzętu służb mundurowych PSP z Małaszewicz, OSP z Krzyczewa i Placówki Straży Granicznej w Terespolu.

Podczas trwania "Kultury bez Granic" o godz. 19.00 otworzono wystawę „Spalone damy” autorstwa Eugeniusza Bgnacewa. Gościem specjalnym była aktorka teatralna Elena Leszczyńska znana m.in. z seriali Barwy Szczęścia, Usta usta oraz filmu Mała Moskwa.

Organizatorzy XV Przeglądu Folklorystycznego pn. „Kultura bez Granic” serdecznie dziękują za pomoc przy organizacji i zabezpieczeniu imprezy:

Służbom mundurowym: PSP, Policji, SG; Pogotowiu Ratunkowemu, gminnym służbom OSP, pracownikom UG Terespol.

Sponsorom: DB CARGO S.A. z siedzibą w Zabrzu, firmie Eko-Bug Sp. z o.o. z siedzibą w Kobylanach, firmie „BARD” Agnieszka Drab, firma „KROPKA” Sławomir Kropiwiec z siedzibą w Zalesiu, firma „ROWEX GROUP” Sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej, oraz Przedsiębiorstwu Usługowo – Handlowemu AGROSTOP Zdzisław Androsiuk

Patronom medialnym: Katolickiemu Radio Podlasie; tygodnikom: Podlasiak, Słowo Podlasia, Wspólnota Bialska, Echo Katolickie; portalom: Biała24, Podlasie24, PulsMiasta.tv

Opieką medialną Przegląd objęła: TVP3 Lublin

Piszą o nas w mediach: