- 1323 czytań
W dniu 03 lutego 2019r. w świetlicy wiejskiej w Małaszewiczach Dużych odbyła się "Choinka Noworoczna" dla dzieci.
W programie był występ artystyczny naszych pociech, słodki poczęstunek, gry i zabawy, spotkanie z Mikołajem. Dzieci otrzymały paczki, w których oprócz słodyczy były książki i maskotki. Organizatorzy jak zawsze zachęcają dzieci do czytania , ponieważ zgodnie z przysłowiem - „Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem”. Ponadto dzieci miały możliwość wyglądać karnawałowo i pomalować twarz, oraz brać udział w konkursach i zabawach.
- 1752 czytań
„...Po cóż żyjemy, jeśli nie po to, by życie czynić łatwiejszym dla siebie nawzajem?”
George Eliot
3 lutego 2019r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol spotkali się dostojni Jubilaci, którzy w sposób szczególny uczcili piękne Jubileusze 50-cio, 55-cio, 60–cio i 65 – cio lecia zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji swą obecnością zaszczycili zaproszeni na uroczystość goście Wójt Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk, Przewodniczący Rady Gminy Terespol Pan Mieczysław Romaniuk, Zastępca Wójta Gminy Terespol Pan Bogdan Daniluk, Skarbnik Gminy Terespol Pani Edyta Maruda, Radny Powiatu Bialskiego Pan Wojciech Mitura, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Terespolu Pan Rafał Miszczuk, ks. Proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kobylanach Zbigniew Rozmysł.
- 2284 czytań
W minioną niedzielę 20 stycznia 2019r. odbyła się VI edycja Powiatowego Noworocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Wszystkich przybyłych uczestników i gości przywitała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest.
Przegląd jak co roku przeznaczony był dla solistów i zespołów z powiatu bialskiego. Do konkursu zgłosiło się 23 solistów oraz 8 zespołów. Uczestnicy występowali w 5 kategoriach. Każdy solista i zespół wykonywał jedną kolędę lub pastorałkę z akompaniamentem lub z podkładem muzycznym.