INFORMACJA O SZKOLENIU BLGD

BIALSKOPODLASKA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
ZAPRASZA NA SZKOLENIE

Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania organizuje szkolenie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego
przez społeczność” w zakresie projektu grantowego oraz działań konkursowych podejmowanych przez jednostki sektora finansów publicznych, parafie
i związki wyznaniowe, organizacje pozarządowe i instytucje kultury.

Termin: 19.12.2017r.

Miejsce: Gminne Centrum Kultury w Kodniu, ul. Rynek 4

MIKOŁAJKI W GMINIE TERESPOL

Kliknij aby powiększyćUbiegła niedziela 3 grudnia 2017r. upłynęła w bardzo ciepłej i magicznej atmosferze, ponieważ w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol obchodziliśmy kolejne imieniny św. Mikołaja! Świętując ten dzień wzorem poprzedniego roku zaproszone zostały wszystkie dzieci z terenu gminy Terespol.

HARD GOCK W PÓŁFINALE BIALSKIEGO TALENTU!

Hard Gock w półfinale Bialskiego Talentu!
Gratulujemy! :)

>>> Galeria z eliminacji - Portal Biała24 <<<

>>> Backstage - Portal Biała24 <<<

Jubileusz 5-lecia zespołu "ŁOBACZEWIANKI"

W sobotę 18 listopada 2017r. zespół Łobaczewianki obchodził Jubileusz 5 – lecia istnienia.
Doceniając zaangażowanie składamy Zespołowi serdeczne gratulacje
oraz wyrazy uznania za upowszechnianie kultury w środowisku dzieci,
młodzieży oraz dorosłych.
Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy, hojnych darczyńców
i sympatyków muzyki ludowej oraz biesiadnej.

Kliknij by otworzyć galerię zdjęć

MIKOŁAJKI 2017

OBCHODY 99. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE TERESPOL

Kliknij aby powiększyćTegoroczne Narodowe Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości tym razem odbyło się w Kobylanach.

Pierwszym punktem obchodów była Msza św. w kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kobylanach. Oddając cześć wszystkim, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolność, bezpośrednio po mszy i dekoracji kotylionami miał miejsce uroczysty przemarsz delegacji oraz mieszkańców gminy Terespol pod pomnik upamiętniający Bitwę pod Kobylanami z dnia 5 lutego 1919r. Zanim delegacje oficjalnie złożyły wieńce przy pomniku, przypomniane zostały losy żołnierzy 34 Pułku Piechoty, który kiedyś stacjonował w Białej Podlaskiej, a który swój chrzest bojowy przeszedł właśnie tutaj w Kobylanach staczając bój z Niemcami. W książce pt: „Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich 1918 -1920. 34 Pułk Piechoty” opracowanej przez Majora Jerzego Wroczyńskiego odnajdujemy krótki opis bitwy pod Kobylanami stoczonej przez żołnierzy 34-tego Pułku Piechoty: