VII Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek - Kobylany 2020

Kliknij aby powiększyćW minioną… niedzielę™ 12 stycznia 2020r. odbył‚a się™ VII edycja Powiatowego Noworocznego Przeglą…du Kolę™d i Pastorałek. Wszystkich przybyłych uczestników i goś›ci przywitała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest.

Przeglą…d jak co roku przeznaczony był‚ dla solistów, zespołów i chórów z powiatu bialskiego. Do konkursu zgł‚osił‚o się™ 13 solistów, 1 chór oraz 5 zespoł‚ów. Uczestnicy wystę™powali w 5 kategoriach. Każdy solista i zespół wykonywał‚ jedną… kolędę™ lub pastorałkę™ z akompaniamentem lub z podkładem muzycznym.

Wykonawców oceniał‚o Jury powołane przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w skł‚adzie:

Pan Sł‚awomir Mielniczuk - skrzypek, członek Kapeli Podlasiacy i Kapeli Podwórkowej Klawa Ferajna;

Pani Marta Daniluk – pracownik Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, oraz

Pan Arkadiusz Juźko – nauczyciel muzyki, klarnecista oraz saksofonista w Kapeli Podwórkowej Klawa Ferajna.

Po wnikliwych obradach Jury pod przewodnictwem Pana Sławomira Mielniczuka przystą…pił‚o do wrę™czenia nagród nastą™pującym wykonawcom:

Kliknij aby powiększyćW kategorii klasa I-IV:

I miejsce: Gabriela Leonarcik

II miejsce: Julia Nowicka

III miejsce: Michalina Dziem

wyróżnienie: Nicola Szwecow

W kategorii klasy V-VIII postanowiono przyznać‡:

Kliknij aby powiększyćI miejsce: Adam Chaber

II miejsce: Amelia Wojdat

III miejsce: Wiktoria Suszczyńska

W kategorii szkoł‚y średnie i strasi:

I miejsce: Natalia Raczkowska

II miejsce: Dominika Kowaluk

Kliknij aby powiększyćW kategorii chóry:

I miejsce: Chór „Z Dubicy”

W kategorii zespoł‚y:

I miejsce: Zespół „Śšpiewam, bo lubię™” z Łomaz

II miejsce: Zespół‚ „Łobaczewianki” z Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach

III miejsce: Ludowy Zespół Śpiewaczy Kliknij aby powiększyć„Dobrynianki” z Dobrynia Dużego

wyróżnienie: Klub Seniora „Złoty Wiek” z Mał‚aszewicz

wyróżnienie: Zespół‚ „Tentative” z Gminnego Oś›rodka Kultury w Łomazach

Nagrodzeni uczestnicy Przeglądu otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast pozostali dyplomy za udział‚ i skromny upominek.

Kliknij aby powiększyćOrganizatorzy VII Powiatowego Noworocznego Przeglą…du Kolęd i Pastorał‚ek serdecznie gratulują… wszystkim laureatom, a uczestnikom oraz przybył‚ym goś›ciom dzię™kują… za obecność‡. Cieszymy się™, że przeglą…d z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością…, a uczestnicy prezentują… wysoki poziom muzyczny.