OBCHODY 99. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE TERESPOL

Kliknij aby powiększyćTegoroczne Narodowe Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości tym razem odbyło się w Kobylanach.

Pierwszym punktem obchodów była Msza św. w kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kobylanach. Oddając cześć wszystkim, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolność, bezpośrednio po mszy i dekoracji kotylionami miał miejsce uroczysty przemarsz delegacji oraz mieszkańców gminy Terespol pod pomnik upamiętniający Bitwę pod Kobylanami z dnia 5 lutego 1919r. Zanim delegacje oficjalnie złożyły wieńce przy pomniku, przypomniane zostały losy żołnierzy 34 Pułku Piechoty, który kiedyś stacjonował w Białej Podlaskiej, a który swój chrzest bojowy przeszedł właśnie tutaj w Kobylanach staczając bój z Niemcami. W książce pt: „Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich 1918 -1920. 34 Pułk Piechoty” opracowanej przez Majora Jerzego Wroczyńskiego odnajdujemy krótki opis bitwy pod Kobylanami stoczonej przez żołnierzy 34-tego Pułku Piechoty:

KONKURS NA NAJPOPULARNIEJSZY ZESPÓŁ LUDOWY

ZAJĘCIA ORGANIZOWANE PRZEZ GMINNE CENTRUM KULTURY

TWIERDZA KOBYLANY - AP TOP 54 BIAŁA PODLASKA I

Kliknij aby powiększyćW dniu 28 października o godzinie 10.00 na boisku przy pomniku Wrota Wolności odbył się mecz o mistrzostwo Ligi Okręgowej młodzika młodszego pomiędzy Twierdzą Kobylany a Akademią Piłkarską TOP 54 Biała Podlaska. Od pierwszej minuty mecz był bardzo wyrównany, można powiedzieć, że nawet z lekką przewagą naszej drużyny. Stwarzaliśmy sobie sporo sytuacji bramkowych, lecz piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Po rzucie rożnym drużyny z Białej Podlaskiej niestety przegrywaliśmy 0:1. Drużyna z Kobylan jeszcze bardziej zaczęła atakować bramkę rywala co przyniosło skutki w postaci bramki także z rzutu rożnego. Autorem był Michał Stoma, który po niefortunnej interwencji bramkarza drużyny przeciwnej strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego.

99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE TERESPOL

KACPER MISTRZEM POLSKI, ŁUKASZ I SEBASTIAN SREBRNYMI MEDALISTAMI

Dekoracja kategorii 56 kg - Kacper BoguszW dniach 27-29 października w Białkach k/Siedlec rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Doskonale zaprezentowali się w nich zawodnicy GCK Kobylany.

Mistrzem Polski w kategorii 56 kg został Kacper Bogusz, który uzyskał w dwuboju 170 kg. „Shogun” uzyskał kolejno w rwaniu 70, 73 i 75 kg (rekord życiowy), co dało po pierwszym boju III miejsce. Zdeklasował on jednak swoich rywali w podrzucie, zaliczając w pierwszy podejściu 89 kg wyszedł na prowadzenie. W trzecim podejściu wyrównał swój rekord życiowy, zaliczając 95 kg. Warto zaznaczyć, że o 8 kg w dwuboju pokonał reprezentanta Polski na niedawno rozegrane Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej – Aleksandra Bryłkę.Dekoracja kategorii 77 kg - Sebastian Kłos

Srebrne medale po znakomitych występach wywalczyli młodszy brat Kacpra - Łukasz oraz Sebastian Kłos. Występujący w kategorii 45 kg „Krecik” po zaliczeniu 47 kg prowadził po rwaniu. W podrzucie uzyskał 60 kg i został sklasyfikowany na drugim miejscu, ze stratą 1 kg do zwycięzcy. Sebastian po zaliczeniu w rwaniu 95 kg i 110 kg w podrzucie (nowe rekordy życiowe) wywalczył 3 srebrne medale w rwaniu, podrzucie i dwuboju.