Sprawozdanie z działalności SPC za rok 2020

Kobylany, 15.01.2021r.

Sprawozdanie z działalności
Sekcji Podnoszenia Ciężarów za rok 2020

W 2020 roku treningi sekcji podnoszenia ciężarów prowadzone były w siłowni oraz   w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. Celem zajęć była nauka i doskonalenie techniki dwuboju olimpijskiego oraz doskonalenie sprawności ogólnej i specjalnej do podnoszenia ciężarów. Treningi odbywały się pięć razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku  w godzinach 13.30-16.30), z wyłączeniem okresu 12 marca - 07 czerwca z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylanach - Czas na podsumowania!

Kliknij aby powiększyćW minionym 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna wzbogaciła swój księgozbiór o 119 egzemplarzy.

Stan księgozbioru na dzień 31.12.2020r.: 6025

Literatura piękna dla dzieci i młodzieży: 1182

Literatura piękna dla dorosłych: 3172

Literatura popularno – naukowa: 1671

ECHA PRZESZŁOŚCI część I

Portert Henryka MarconiegoOd stycznia zaczynamy nowy cykl postów zatytułowany „Echa przeszłości”.
Będziemy w nich publikować informacje historyczne, poszerzające wiedzę
o postaciach, wydarzeniach oraz miejscach związanych
z naszą gminą.
Dzięki „podróży w przeszłość” odkryjemy
na nowo to co „tak się opatrzyło,

że spowszedniało” i uległo zapomnieniu. Serdecznie zachęcamy do lektury!

W tym roku przypada 229 rocznica urodzin Henryka Marconiego, jednego z naj-wybitniejszych architektów I połowy XIX w. tworzących na ziemiach polskich.

H. Marconi przyszedł na świat w 1792 r. w Rzymie. Studiował na Uniwersytecie Boloń-skim oraz równocześnie w Akademii Sztuk Pięknych w Bolonii. W 1822 r. przyjechał do Polski na zaproszenie generała Ludwika Paca, w celu ukończenia przebudowy pałacu w Dowspudzie koło Suwałk. Był uczestnikiem Powstania Listopadowego. Odbywał liczne podróże po Europie. W latach 1851 – 58 wykładał architekturę w Szkole Sztuk pięknych w Warszawie. Zmarł w 1863 r. w Warszawie i został pochowany na Powązkach.

Nagrody w konkursie z okazji 30 lat Samorządu Terytorialnego wręczone

W dniu 7️ stycznia 2021r. Pan Krzysztof Iwaniuk Wójt Gminy Terespol wręczył nagrody laureatom konkursu na prezentację multimedialną
"30 lat Samorządu Terytorialnego w Polsce na przykładzie Gminy Terespol".

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy!

VIII Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd Kolęd i Pastorałek - Kobylany 2021
Życzenia Boże Narodzenie 2020