Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

XXII PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZNY "KULTURA BEZ GRANIC"
  • 1276 czytań

Gwiazda wieczoru Beata Kozidrak z zespołu Bajm

5 lipca 2015 r. na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach miała miejsce XII edycja PRZEGLĄDU FOLKLORYSTYCZNEGO „KULTURA BEZ GRANIC”, której organizatorami był Urząd Gminy Terespol oraz Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<


GMINNY DZIEŃ DZIECKA
Obchody 224 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA w Gminie Terespol
  • 1237 czytań

Wspólne zdjęcie przy pomniku "Wrota Wolności" w Kobylanach2 maja 2015 r. przy Prochowni w Kobylanach z inicjatywy Urzędu Gminy Terespol, Gminnego Centrum Kultury oraz Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol odbyły się uroczystości obchodów 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

 

 

   


KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY MAZUREK WIELKANOCNY
  • 1193 czytań

Wspólne zdjącie z uczestnikami konkursuTradycja wypiekania mazurków na Święta Wielkanocne rozpoczęła się już w XVII wieku. Symbolika mazurka powiązana jest z zakończeniem Wielkiego Postu, w czasie którego chrześcijanie przez czterdzieści dni powstrzymywali się od jedzenia potraw mięsnych i słodkich. Słodki mazurek był swego rodzaju nagrodą dla wytrwałych w wierze. Mazurki dawniej przygotowywało się na waflach, andrutach i opłatkach. Są też mazurki biszkoptowe, drożdżowe i oczywiście te najpopularniejsze obecnie, na kruchym spodzie.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<


DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL
  • 1186 czytań

W dniu 8 marca 2015r. w Sali konferencyjnej urzędu Gminy Terespol miało miejsce pierwsze gminne świętowanie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Dzień ten w bieżącym roku był świętem szczególnym, gdyż to właśnie 8 marca, 25 lat temu uchwalono ustawę o samorządach.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<


FERIE ZIMOWE W GMINIE TERESPOL Z GMINNYM CENTRUM KULTURY
  • 1146 czytań

Bal przebierańców 11.02.2015Tradycyjnie, jak co roku, podczas ferii zimowych Gminne Centrum Kultury w Kobylanach przygotowało plan zajęć i zabaw dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Terespol. 

W planie ferii znalazły się między innymi zajęcia muzyczne i filmowe, które prowadzone były w salach budynku UG Terespol. Ponadto w świetlicy wiejskiej w Koroszczynie miały miejsce zajęcia plastyczne, natomiast w świetlicy wiejskiej w Małaszewiczach warsztaty tańca Break Dance. Dodatkową atrakcją był bezpłatny wyjazd dla dzieci i młodzieży do kina Merkury w Białej Podlaskiej na film animowany pt. „Gang wiewióra”, w którym uczestniczyło ponad 40 osób.

>>> GALERIA ZDJĘĆ - WYJAZD DO KINA W BIAŁEJ PODLASKIEJ <<<
>>> GALERIA ZDJĘĆ - BAL PRZEBIERAŃCÓW <<<
>>> GALERIA ZDJĘĆ - NOC PEŁNA WRAŻEŃ W KOROSZCZYNIE <<<