WYSTAWA "NASI SĄSIEDZI" W ŚWIETLICY W KOROSZCZYNIE

OGŁOSZENIE - KULTURA BEZ GRANIC 2016

Zapraszamy do składania ofert
na XIII Przegląd Folklorystyczny "KULTURA BEZ GRANIC 2016" organizowany 3 lipca 2016 roku
w następujących konkursach:

- w zakresie gastronomii i sprzedaży  napojów
- w zakresie usługi wesołego miasteczka, oraz
- prowadzenia działalności handowej

Szczegóły w zakładce po lewej
"Kultura bez granic 2016"
lub >>> kliknij tutaj <<<

Uroczystości upamiętniające 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Dni Świąt Narodowych upamiętniają najjaśniejsze karty w historii polskiego narodu. W dniu 2 maja 2016 r. w Gminie Terespol odbyły się uroczystości upamiętniające 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, które przywiodły pamięć o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa. Organizatorami było Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach, Urząd Gminy Terespol oraz  Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol.

Dzień 2 maja ustawowo Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

Biało-czerwone barwy ustanowił parlament w lutym 1831 roku. W linii prostej nawiązał do unii polsko-litewskiej. Biel pochodzi od bieli polskiego Orła i litewskiej Pogoni, czerwień od pola, na jakim były umieszczone te godła. W heraldyce biel symbolizuje czystość, uczciwość, lojalność, pokorę i szlachetność. Czerwień natomiast miłość, dzielność, poświęcenie, żarliwość.

Z okazji Dnia Flagi RP na Pikniku Majowym w celu podkreślenia znaczenia uroczystości będą rozdawane biało-czerwone chorągiewki oraz słodka niespodzianka dla dzieci: biało-czerwona wata cukrowa.

Etap gminny konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”

Wspólne zdjęcie z uczestnikami konkursuW dniu 27.04.2016r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbył się etap gminny konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” organizowanego przez Komisariat Policji w Terespolu. W konkursie wzięły udział 3 drużyny ze szkół: Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach, Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach oraz Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach.

NOWA WYSTAWA W PROCHOWNI W KOBYLANACH