IV Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek - Kobylany 2017
  • 2023 czytań

Kliknij aby powiększyćCelem przewodnim spotkania było utrwalenie tradycji świąt Bożego Narodzenia, śpiewu kolęd i pastorałek, ich popularyzacja, a ponadto umożliwienie twórczej konfrontacji osiągnięć wykonawców. Czwarta już edycja Przeglądu odbyła się w niedzielę 15 stycznia 2017r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol. Swoją obecnością zaszczycił tego dnia Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, oraz Pani Elżbieta Iwaniuk – Radna Powiatu Bialskiego reprezentująca Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

GALERIA ZDJĘĆ Z 25. FINAŁU WOŚP W TERESPOLU
25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY !!!

15 stycznia 2017r.
25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY !!!

Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych
oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Wspierając WOŚP Gminne Centrum Kultury w Kobylanch pragnie przekazać
do licytacji autografy Gwiazd Wieczoru ubiegłorocznej Kultury bez Granic!

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
Maryla Rodowicz Donatan&Cleo Manchester
+ kostka gitarowa basisty zespołu

GORĄCO ZACHĘCAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W TEN SZCZYTNY CEL!

Autografy będzie można licytować w Terespolu 15 stycznia 2017r.
od godz. 17.00 - Hala Sportowa MOK

Gościnnie wystąpi nasz zespół Hard Gock! ZAPRASZAMY !

INFORMACJA

W związku ze złożonymi skargami do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie przez Radnego Gminy Terespol Łukasza Draguna na decyzje Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach z dnia 27 września 2016r. dotyczące nieudzielenia informacji publicznej informujemy, iż w obu przypadkach Sąd odrzucił skargi Radnego Gminy Terespol Łukasza Draguna.

SPRAWOZDANIE ROCZNE ZESPOŁU "BIAŁE ANIOŁY"

Kobylany, 10.01.2017r.

Sprawozdanie z działalności Zespołu "Białe Anioły"
za 2016 rok

Spotkania członków zespołu teatralnego „Białe Anioły” odbywały się w piątki, zgodnie z przyjętym harmonogramem. Na zajęcia uczęszczali uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz młodzież z gminy Terespol.

Teatr w życiu młodego człowieka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym rozwój osobowości, aktywności i twórczości. Zajęcia teatralne poszerzają i kształtują wiedzę ucznia, rozwijają zainteresowania, umacniają wiarę w siebie, teatr bowiem uczy myślenia i sprawia, że stajemy się bardziej otwarci na świat i ludzi. Zajęcia teatralne są alternatywą do zagospodarowania czasu wolnego dzieciom tak, by po zakończeniu lekcji nie przesiadywały zbyt długo przed ekranem komputera lub telewizora.

SPRAWOZDANIE ROCZNE LOKALNYCH ANIMATORÓW SPORTU

Kobylany, 29.12.2016r.

Sprawozdanie z działalności Lokalnych Animatorów
Sportu za 2016 rok

2016 roku na kompleksie boisk przy Z.S im. Orła Białego w Kobylanach „Moje Boisko ORLIK 2012” oraz na boisku przy Z.S. im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach prowadzone były zajęcia sportowe dofinansowane w ramach projektu „Lokalny Animator Sportu” przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej w Pucku. Celem zajęć była nauka i doskonalenie technik gry w piłkę nożną, siatkową i koszykową, badmintona, tenisa stołowego, ponadto organizowane były zabawy i gry sportowe. Zajęcia indywidualne w Kobylanach odbywały się codziennie od godziny 15.00 do 20.00, natomiast zajęcia grupowe odbywały się systematycznie dwa razy w tygodniu przez cały okres funkcjonowania „Orlika”.