SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KOBYLANACH

Kobylany, 09.01.2017r.

Sprawozdanie z działalności Gminnej Biblioteki Publicznej
w Kobylanach za 2016 rok

Zbiory biblioteczne (w tym zakup nowości wydawniczych):

Stan księgozbioru na 31.12.2016 r. to 5052 woluminów, w tym:

literatura piękna dla dzieci i młodzieży - 1006,
literatura piękna dla dorosłych
- 2873,
literatura popularno – naukowa
- 1173.

Ogółem w 2016r. przybyło 282 woluminów. Biblioteka otrzymała również dofinansowanie ze środków Biblioteki Narodowej, dzięki któremu dokonano zakupu 80 woluminów.

SPRAWOZDANIE ROCZNE ZTL "OBERTAS"

Małaszewicze, 13.01.2017r.

Sprawozdanie z działalności ZTL "Obertas"
za 2016 rok

W I półroczu 2016r zajęcia nauki tańca Zespołu Tańca Ludowego „OBERTAS” odbywały się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach. Próby odbywały się we wtorki w godzinach 12:30-14:30. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów: Magdalenę Wieczorek i Jakuba Gdelę.

SPRAWOZDANIE ROCZNE ZESPOŁU "ŁOBACZEWIANKI"

Łobaczew Mały, 30.12.2016r.

Sprawozdanie z działalności Zespołu "Łobaczewianki"
za 2016 rok

Zespół „Łobaczewianki” działający przy Gminnym Centrum Kultury wykonuje pieśni ludowe, biesiadne, patriotyczne oraz kościelne na dwa głosy. Skupia członkinie w przedziale wiekowym 17-70 lat - jest to zespół pokoleniowy. Instruktorem jest Pan Mieczyslaw Zieliński z Białej Podlaskiej.

FERIE ZIMOWE Z GMINĄ TERESPOL!
IV Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek - Kobylany 2017
  • 1969 czytań

Kliknij aby powiększyćCelem przewodnim spotkania było utrwalenie tradycji świąt Bożego Narodzenia, śpiewu kolęd i pastorałek, ich popularyzacja, a ponadto umożliwienie twórczej konfrontacji osiągnięć wykonawców. Czwarta już edycja Przeglądu odbyła się w niedzielę 15 stycznia 2017r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol. Swoją obecnością zaszczycił tego dnia Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, oraz Pani Elżbieta Iwaniuk – Radna Powiatu Bialskiego reprezentująca Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

GALERIA ZDJĘĆ Z 25. FINAŁU WOŚP W TERESPOLU