Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

SPOTKANIE OPŁATKOWE W MAŁASZEWICZACH DUŻYCH
  • 716 czytań

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.
Cyprian Kamil Norwid

SPOTKANIE OPŁATKOWE W MAŁASZEWICZACH DUŻYCHTe słowa dogłębnie  potwierdzają, że moment dzielenia się opłatkiem jest wspaniałą okazją do wyrażenia najgłębiej skrytych w sercu uczuć. Okres Bożego Narodzenia obfituje w spotkania opłatkowe. Chwile, kiedy można na moment zwolnić, problemy służbowe i prywatne odłożyć na bok i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci. W dniu 6 stycznia 2016r. godz. 16.00 w świetlicy w Małaszewiczach Dużych odbyło się Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Sołtysa wsi, Rady Sołeckiej oraz Proboszcza Parafii pw. św. Stanisława Kostki w Wólce Dobryńskiej.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<


III NOWOROCZNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK - KOBYLANY 2016
  • 1918 czytań

Pamiątkowe zdjęcie laureatów i uczestników III Noworocznego Przeglądu Kolęd i PastorałekPielęgnowanie i utrwalanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, śpiewu kolęd i pastorałek to cel przewodni III Noworocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który miał miejsce w minioną niedzielę 17 stycznia 2016r. w Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Swoją obecnością zaszczycił tego dnia Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, a ponadto przedstawiciele portalu informacyjnego Biała24 oraz Radia Biper, które objęło patronatem naszą imprezę.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Przegląd przeznaczony był dla solistów i zespołów nie tylko z Gminy Terespol, ale również z całego powiatu bialskiego. Do przeglądu zgłosiło się 30 solistów oraz 6 zespołów, m. in. z Gminy Terespol, Terespola, Kodnia, Dobrynia Dużego, Sosnówki, Rozwadówki oraz Białej Podlaskiej.


WYSTĘPY NASZYCH ZESPOŁÓW PODCZAS 24. FINAŁU WOŚP W TERESPOLU
24. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Już 10 stycznia 2016r.
24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Na scenie m.in. Grupa breakdance
"THE EAST BORDER CREW" oraz zespół "HARD GOCK"

działające przy Gminnym Centrum Kultury.

Występy zespołów w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu od godz. 16.00.

Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę szczytną akcję!!


ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE


I KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY JUŻ ZA NAMI
  • 998 czytań

Wspólne zdjącie z uczestnikami konkursu na Najpiękniejszą Kartkę BożonarodzeniowąW niedzielę 13 grudnia w Gminnym Centrum Kultury odbył się I Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, oraz wprowadzenie w nastrój przedświąteczny, ale przede wszystkim była to okazja do tego by zaopatrzyć się w oryginalne ozdoby świąteczne lub podarunki dla najbliższych.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<