FACEBOOK
BIP
BIP

ŚWIETNY START SZTANGISTÓW

Dekoracja kat. 61 kgW dniach 1-4 lipca w hali Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie k/Zielonej Góry rozegrane zostały Finały XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Wystąpiło w nich czterech zawodników reprezentujących sekcję podnoszenia ciężarów działającą przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Wrócili oni z ośrodka słynącego z pięcioboju nowoczesnego z trzema medalami.

Złoty w kategorii wagowej do 61 kg wywalczył Kacper Bogusz, który po raz kolejny pokazał, że zawody w podnoszeniu ciężarów, wygrywa się podrzutem. Po uzyskaniu 85 kg w rwaniu Kacper zajmował 3 miejsce, ale jego ostatnia udana próba w podrzucie z ciężarem 108 kg dała mu zwycięstwo. Popularny Shogun złoty medal otrzymał z rąk wielokrotnej medalistki mistrzostw świata i Europy w tej dyscyplinie, Anny Sulimy-Jagiełowicz.

Dekoracja kat.55 kgBrązowe medale w imprezie wywalczyli występujący w kategorii 55 kg Łukasz Bogusz oraz w kat. 73 kg Sebastian Kłos, którzy zaliczyli odpowiednio podrzut i rwanie w ostatnich trzecich próbach, co nie pozwoliło im na walkę o wyższe lokaty. Łukasz uzyskał w dwuboju 159 kg (73+86) i złoty medal przegrał tylko o dwa, a srebrny o 1kg. Sebastian natomiast,  uzyskując 222 kg (100+122), złoto przegrał o 3, a srebro o 1kg.

Czwarty z zawodników GCK Kobylany Bartosz Niczyporuk uplasował się na wysokiej ósmej pozycji w kategorii 73 kg z wynikiem 176 kg (75+101).

Dekoracja kat. 73 kgWysokie lokaty indywidualne pozwoliły na zajęcie VI miejsca w klasyfikacji klubowej wśród 54 występujących klubów. W punktacji chłopców uzyskany wynik dał III miejsce.