OTWARCIE WYSTAWY W PROCHOWNI W KOBYLANACH

Kliknij aby powiększyć20 czerwca 2017r. w Prochowni w Kobylanach miało miejsce otwarcie wystawy pt. Losy Oficerów Twierdzy Brzeskiej. Wystawa ta jest owocem współpracy Gminy Terespol oraz Muzeum Twierdzy Brzeskiej, które w tym roku podpisało umowę współpracy z Gminnym Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach. Otwarcia dokonali: Dyrektor GCK w Kobylanach - Dorota Szelest i inicjator wystawy, kierownik Fortu V Muzeum Twierdzy Brzeskiej - Aleksander Korkotadze.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY TERESPOL
Szkolenie BLGD

Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania
serdecznie zaprasza na szkolenie, które zorganizowane będzie

20 czerwca 2017r. o godz. 13.00
w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zalesiu

Szkolenie skierowane jest do potencjalnych beneficjentów
wsparcia na tworzenie i rozwój przedsiębiorczości z obszarów gmin:
Terespol (gmina miejska i gmina wiejska), Piszczac, Kodeń.

5 NAGRÓD W KONKURSIE NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO - SMAKI REGIONÓW

Kliknij aby powiększyćW dniu 10 czerwca 2017r. w Bełżycach odbyła się XVII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów. Gminę Terespol reprezentowało Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego. Panie startowały w dwóch kategoriach: Gastronomia i Produkt regionalny. Komisja krajowa do konkursu zakwalifikowala 100 produktów w tym 8 produktow KAK z Łobaczewa Małego.

MECZ KS TWIERDZA KOBYLANY - SRG SŁAWATYCZE

GMINNY DZIEŃ DZIECKA W NEPLACH

W czwartek 1 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach obchodzono Gminny Dzień Dziecka. Święto rozpoczęło się częścią artystyczną, a w niej przedstawienie „Rzepka” według wiersza Juliana Tuwima. Ku zdziwieniu wszystkich, aktorami okazały się nie dzieci, ale nauczyciele i rodzice, a każdy z nich w wyjątkowym, dostosowanym do roli przebraniu. Zanim udało się wyrwać dorodną rzepkę, było dużo dobrej zabawy i mnóstwo śmiechu. Na koniec były popisy wokalne dzieci przygotowane w różnych językach.