GMINNY DZIEŃ RODZINY 2018

MECZ: TWIERDZA KOBYLANY - JANOWIA JANÓW PODLASKI

HARCERZE Z WIZYTĄ W GMINIE TERESPOL

Kliknij aby powiększyćW dniach 18 – 20 maja 2018r. w Urzędzie Gminy Terespol gościliśmy grupę 50 harcerzy Szczepu „GENUS” będących członkami Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej. Biwak odbył się pod hasłem „Radości z Niepodległości”.

ZTL "OBERTAS" wytańczył I nagrodę w Konkursie Tańca "Folkowe Impresje"

Kliknij aby powiększyć20 maja w Sworach odbył się III Otwarty Konkurs Tańca Folkowego „Folkowe Impresje” pod hasłem „Poloneza czas zacząć”. Rozegrany był w kategoriach: solo i duet do 11 lat, formacje i mini- formacje do 11 lat, formacje i mini-formacje od 12 lat oraz poloneza czas zacząć do 12 lat i poloneza czas zacząć od 12 lat.

W konkursie wziął udział Zespół Tańca Ludowego „OBERTAS”, który reprezentował Gminne Centrum Kultury Kobylany. Startował w kategorii formacje i mini-formacje do 11 lat i zdobył I miejsce. Wytańczył sobie tę nagrodę tańcem pt. ”Kaszubskie zabawy”. Dziewczynki świetnie się zaprezentowały, co zauważyło Jury „Folkowych Impresji”.

Twierdza Kobylany - Huragan Międzyrzec Podlaski

Kliknij aby powiększyćDnia 18 maja o godzinie 16.30 na boisku w Dobryniu Dużym odbył się mecz o mistrzostwo Ligi Okręgowej młodzika młodszego pomiędzy Twierdzą Kobylany a Huraganem Międzyrzec Podlaski. Od pierwszego gwizdka sędziego mecz wyglądał lekko chaotycznie. Dużo niedokładnych podań i wybić nie stwarzało sytuacji bramkowych drużynie Gości jak i naszej.

SPLGMP Rogoźnica -Twierdza Kobylany

Kliknij aby powiększyćW dniu 20 maja na boisku sportowym w Rogoźnicy został rozegrany mecz  o mistrzostwo klasy A pomiędzy SPLGMP Rogoźnicą a Twierdzą Kobylany. Od samego początku meczu Gospodarze próbowali przejąć inicjatywę w meczu. Starali się  także strzelić szybko bramkę i uspokoić spotkanie. Pomimo prób nie udawało się stworzyć dogodnych sytuacji drużyny z Rogoźnicy. Niecelne strzały na bramkę oraz straty piłki doprowadzały do bezradności drużyny przeciwnej. Twierdza zaczęła dochodzić do głosu i lekko przeważać w meczu a zwłaszcza w środkowej strefie boiska. Celne strzały naszej drużyny na bramkę przeciwników nie przynosiły bramki. Udało się to w 35 minucie meczu. Po ładnej akcji w środku boiska Kacper Szymański popisał się ładnym oddaniem za linię obrony Rogoźnicy a dobiegający do piłki Kamil Wereda pewnym strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza Gospodarzy i cieszyliśmy się z prowadzenia.