Gminne Centrum Kultury
Kultura bez Granic 2018
Przewodnik

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP
Legenda polskiego rocka na „Kulturze bez Granic” w Kobylanach
  • 50 czytań

Kliknij aby powiększyć

W niedzielę 1 lipca 2018r. po raz piętnasty Gmina Terespol oraz Gminne Centrum Kultury w Kobylanach zorganizowały Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”. Wydarzenie od lat przyciąga tysiące uczestników. Pomimo niesprzyjającej aury impreza zgromadziła tłumy.

>>> Galeria zdjęć <<<


Informacja - Dożynki Powiatowe - Drelów 2018
  • 16 czytań

Kliknij aby powiększyćStarostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej jako organizator Dożynek Powiatowych, które odbędą się 2 września 2018r. w Drelowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursach, które zostaną rozstrzygnięte i nagrodzone podczas święta plonów.

Jak co roku przeprowadzone będą konkursy: na wieniec dożynkowy, na ekspozycję promujące miasto/gminę Powiatu Bialskiego, na najlepszy wypiek ciasta chlebowego.


Kacper mistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
  • 8 czytań

Kliknij aby powiększyćW Piekarach Śląskich zakończyły się Finały XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Doskonałą formę zaprezentowali w nich zawodnicy reprezentujący sekcję podnoszenia ciężarów działającą przy Gminnym Centrum Kultury.

Złoty medal w kategorii do 56 kg z wynikiem 175 kg wywalczył Kacper Bogusz. Tuż za podium rywalizację w kat. 77 kg zakończył Sebastian Kłos, który w dwuboju uzyskał 225 kg.


Ogólnopolskie warsztaty kulinarne w Międzyzdrojach
  • 62 czytań

Kliknij aby powiększyćW dniach  26-27 czerwca 2018r. dwie członkinie Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego uczestniczyły w Ogólnopolskich warsztatach kulinarnych "Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie - wiem co zjem", które odbyły się w Międzynarodowym Centrum w Grodnie koło Międzyzdrojów. Warsztaty były zorganizowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Kwalifikacja odbyła się na podstawie osiągnięć Kół w dziedzinie potraw tradycyjnych, lokalnych i regionalnych.

Z województwa lubelskiego zostały zakwalifikowane 3 koła wśród nich znalazło się Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego. Panie pozyskały wiedzę z zakresu:
- unijnego oraz krajowego systemu jakości żywności;

- promocji lokalnych i regionalnych produktów;
- sprzedaży lokalnej żywności w ramach sprzedaży i dostaw bezpośrednich;
- Rolniczego Handlu Detalicznego (RHD);
- działalności Marginalnej Lokalnej i Ograniczonej (MOL).


LETNIE KINO PLENEROWE

Kliknij aby powiększyć


XV Przegląd Folklorystyczny KULTURA BEZ GRANIC 2018