Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

Świąteczne paczki dla mieszkańców Gminy Terespol powyżej 75 lat
  • 24 czytań

Kliknij aby powiększyćCzas świąt Bożego Narodzenia to czas magiczny. Czas nadziei, wybaczania, spotkań i obdarowywania prezentami.

Wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy ponad 500 paczek dla naszych Seniorów wraz ze świątecznymi życzeniami od Pana Krzysztofa Iwaniuka Wójta Gminy Terespol.


Tradycyjnie już 4 grudnia wyruszamy w kolejną Mikołajkową trasę,
odwiedzając wszystkich Seniorów powyżej 75 roku życia!

Kliknij aby powiększyćPaczki będą dostarczane w dniach 4 – 9 grudnia 2022r. w godzinach 9.00 – 15.00 przez pracowników Gminnego Centrum Kultury i Urzędu Gminy Terespol.

Jeśli nie zastaniemy Państwa w domu, prosimy o kontakt pod nr telefonu 83 411 20 63!

Prosimy o cierpliwość, za opóźnienia przepraszamy

Poniżej dołączamy plan naszej trasy!

4 grudnia – Małaszewicze, Łęgi, Bohukały, Krzyczew,
                Neple, Starzynka

5 grudnia – Koroszczyn, Kuzawka, Kukuryki, Samowicze,
                Lechuty Małe, Lechuty Duże

6 – 7 grudnia – Łobaczew Mały, Łobaczew Duży, Polatycze,
                     Lebiedziew, Michalków, Murawiec, Żuki,
                     Kołpin Ogrodniki, Dobratycze Kolonia

8 – 9 grudnia – Podolanka, Zastawek, Kobylany,
                     Małaszewicze Duże, Małaszewicze Małe


ECHA PRZESZŁOŚCI CZĘŚĆ XXI
  • 25 czytań

Pozostałości po dawnym cmentarzuListopad to miesiąc zadumy nad sensem życia, jego przemijalnością oraz nad wiecznością. Przypomina nam, że jako kruche, śmiertelne istoty jesteśmy włączeni w odwieczny cykl przemijalności. Rodzimy się, żyjemy i umieramy. Wierzymy jednak, że podobnie jak Natura odrodzimy się do nowego, innego życia. W tym czasie częściej niż zwykle odwiedzamy cmentarze.

W Koroszczynie naprzeciw świetlicy wiejskiej znajduje się wzniesienie. Było to prawdopodobnie cerkwisko – miejsce gdzie w przeszłości stała unicka i prawosławna cerkiew. Świątynia istniała od lat 70-tych XVI w. do I pierwszej wojny światowej. Otaczały ją mogiły mieszkańców oraz żołnierzy z Dywizji K. Sierakowskiego, którzy stoczyli bitwę pod Terespolem w 1794 r.  z wojskami rosyjskimi dowodzonymi przez gen. A. Suworowa. Dziś z cmentarzyska pozostały jedynie dwa groby umiejscowione za dumnie wznoszącym się Pomnikiem Niepodległości.


104 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości - Gminny Dzień Strażaka
  • 35 czytań

Kliknij aby powiększyć10 listopada 2022r. na sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości połączone z Gminnym Dniem Strażaka, obchodzonym w roku Jubileuszowym 30 lecia Gminy Terespol.

>>> Galeria zdjęć <<<

Wśród zaproszonych gości był m.in.: Pan Szymon Semeniuk – Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Małaszewiczach, przedstawiciele Rady Gminy Terespol: Pan Adam Sepczuk, Pan Jan Krzyżanowski, druhowie i emeryci: Ochotniczej Straży Pożarnej w Koroszczynie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Neplach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyczewie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kliknij aby powiększyćBohukałach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęgach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Murawcu oraz gospodarze: Pan Krzysztof Iwaniuk - Wójt Gminy Terespol, Pan Mieczysław Romaniuk - Przewodniczący Rady Gminy Terespol, Pan Bogdan Daniluk - Zastępca Wójta Gminy Terespol, Pani Danuta Wowczeniuk - Sekretarz Gminy Terespol, Pani Dorota Szelest – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury oraz Pan Władysław Kowal – Komendant Gminny OSP.


VI Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Terespol w Badmintona

Kliknij aby powiększyć


Święto Niepodległości w Gminie Terespol - 11.11.2022r.
Wystrzałowy Sylwester z GCK

Kliknij aby powiększyć