W ŚRODĘ ZAPRASZAMY NA FILM "SKUBANI"
ZŁOTE, PLATYNOWE I DIAMENTOWE GODY W GMINIE TERESPOL

Dostojni Jubilaci tegorocznych uroczystych obchodów rocznicy zawarcia związku małżeńskiego7 lutego 2016r. w siedzibie Urzędu Gminy Terespol miały miejsce uroczyste obchody Jubileuszu 50-cio, 55-cio i 60–cio lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Swoje Złote Gody świętowało tego dnia 11 par: Alicja i Józef Antoniuk, Waleria i Romuald Basiuk, Irena i Wacław Bodo, Bernardyna i Franciszek Chomiuk, Czesława i Tadeusz Gorbacz, Halina i Kazimierz Grom, Wanda i Piotr Gryciuk, Stanisława i Anatol Kasjaniuk, Maria i Edward Litkowscy, Regina i Ryszard Pruto oraz Emilia i Mieczysław Woźniak.

CHOINKA NOWOROCZNA W ŚWIETLICY W MAŁASZEWICZACH DUŻYCH

W dniu 24 stycznia 2016r. odbyła się Choinka Noworoczna w świetlicy w Małaszewiczach Dużych. Program obejmował: występ artystyczny naszych dzieci, konkursy i gry, słodki poczęstunek oraz zabawa z Mikołajem. Wszystkie dzieci otrzymały paczki. Była to bardzo fajna impreza i wesoło spędzone popołudnie. Organizatorami byli Sołtys oraz Rada Sołecka.

5-LECIE KLUBU SENIORA "ZŁOTY WIEK" Z MAŁASZEWICZ

Obrazy newsów: dsc_0637.jpg23 stycznia 2016 roku Klub Seniora „Złoty Wiek” z Małaszewicz obchodził Jubileusz 5–lecia działalności. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Wójt Gminy Terespol - Krzysztof Iwaniuk, Radni Gminy Terespol – Edyta Wójcik, Gabriel Gryciuk, Arkadiusz Kędzierawski, Sołtys Małaszewicz – Kamila Korneluk, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury – Dorota Szelest, delegacja Klubu Seniora „Srebrny Włos” z Terespola, delegacja Stowarzyszenia „Koło Aktywnych Kobiet” z Łobaczewa Małego, zespół śpiewaczy „Dobrynianki” i Pani Ewa Lipowiecka – Sołtys Chotyłowa.

SPOTKANIE OPŁATKOWE W MAŁASZEWICZACH DUŻYCH

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.
Cyprian Kamil Norwid

SPOTKANIE OPŁATKOWE W MAŁASZEWICZACH DUŻYCHTe słowa dogłębnie  potwierdzają, że moment dzielenia się opłatkiem jest wspaniałą okazją do wyrażenia najgłębiej skrytych w sercu uczuć. Okres Bożego Narodzenia obfituje w spotkania opłatkowe. Chwile, kiedy można na moment zwolnić, problemy służbowe i prywatne odłożyć na bok i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci. W dniu 6 stycznia 2016r. godz. 16.00 w świetlicy w Małaszewiczach Dużych odbyło się Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Sołtysa wsi, Rady Sołeckiej oraz Proboszcza Parafii pw. św. Stanisława Kostki w Wólce Dobryńskiej.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

III NOWOROCZNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK - KOBYLANY 2016

Pamiątkowe zdjęcie laureatów i uczestników III Noworocznego Przeglądu Kolęd i PastorałekPielęgnowanie i utrwalanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, śpiewu kolęd i pastorałek to cel przewodni III Noworocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który miał miejsce w minioną niedzielę 17 stycznia 2016r. w Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Swoją obecnością zaszczycił tego dnia Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, a ponadto przedstawiciele portalu informacyjnego Biała24 oraz Radia Biper, które objęło patronatem naszą imprezę.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Przegląd przeznaczony był dla solistów i zespołów nie tylko z Gminy Terespol, ale również z całego powiatu bialskiego. Do przeglądu zgłosiło się 30 solistów oraz 6 zespołów, m. in. z Gminy Terespol, Terespola, Kodnia, Dobrynia Dużego, Sosnówki, Rozwadówki oraz Białej Podlaskiej.