I MIEJSCE DLA "ŁOBACZEWIANEK" na XXII Festiwalu Pieśni Maryjnej

W niedzielę 15 maja 2016r. w Leśnej Podlaskiej odbył się XXII Festiwal Pieśni Maryjnej. Wystąpiło 20 wykonawców byli to soliści, zespoły wokalne, oraz chóry. Poziom wykonawców był bardzo wysoki. Gminę Terespol reprezentował zespół „Łobaczewianki” z Łobaczewa Małego, który wykonał dwie pieśni maryjne: Matko pocieszenia” oraz „Piękna Tyś jest”.

PIKNIK Z KSIĄŻKĄ W KOBYLANACH
NASI SZTANGIŚCI Z BRĄZOWYMI MEDALAMI

W dniach 5 – 8 maja 2016 roku w Zamościu odbyły się „Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów”. W zawodach wystąpiło ogółem 233 zawodniczek i zawodników. Bardzo dobre wyniki uzyskali młodzi sztangiści GCK Kobylany. Z brązowymi medalami powrócili Julia Popis kat. wag. 58 kg (94 kg w dwuboju) i Kacper Bogusz kat. 45 kg (94 kg). Miejsce tuż za podium wywalczyła Kinga Ciura Kat. 48 kg (76 kg), która brązowy medal przegrała wyższą wagą ciała. Wszyscy nasi zawodnicy wywalczyli lokaty w pierwszych szóstkach w swoich kategoriach wagowych, co pozwoliło na zajęcie IX miejsca w klasyfikacji klubowej, wśród 41 zespołów.

WYSTAWA "NASI SĄSIEDZI" W ŚWIETLICY W KOROSZCZYNIE

OGŁOSZENIE - KULTURA BEZ GRANIC 2016

Zapraszamy do składania ofert
na XIII Przegląd Folklorystyczny "KULTURA BEZ GRANIC 2016" organizowany 3 lipca 2016 roku
w następujących konkursach:

- w zakresie gastronomii i sprzedaży  napojów
- w zakresie usługi wesołego miasteczka, oraz
- prowadzenia działalności handowej

Szczegóły w zakładce po lewej
"Kultura bez granic 2016"
lub >>> kliknij tutaj <<<

Uroczystości upamiętniające 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Dni Świąt Narodowych upamiętniają najjaśniejsze karty w historii polskiego narodu. W dniu 2 maja 2016 r. w Gminie Terespol odbyły się uroczystości upamiętniające 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, które przywiodły pamięć o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa. Organizatorami było Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach, Urząd Gminy Terespol oraz  Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol.