Dzień Działacza Kultury

Kultura to jeden z ważniejszych elementów życia każdego społeczeństwa. Dzięki niej ludzie mogą doświadczać emocji i poznawać nowe rzeczy. Praca w szeroko pojętej kulturze to idealne miejsce dla osób, które kochają fascynujące nieszablonowe zadania. To kontakt z ludźmi o różnych zainteresowaniach z różnych środowisk. To przede wszystkim kreatywność, wielozadaniowość, otwartość na nowe doświadczenia i umiejętność pracy w zespole, często pod presją czasu i kosztem życia prywatnego. To organizacja wydarzeń kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzenie różnorodnych zajęć artystycznych, plastycznych. Ale taka praca to czysta przyjemność, radość z podejmowanych działań i zadowolenia odbiorców.

29 maja obchodzimy Dzień Działacza Kultury. To święto osób, które mają swój udział w tworzeniu i promocji kulturalnych wartości, tradycji i dziedzictwa narodowego. W tym wyjątkowym dniu chcielibyśmy serdecznie podziękować współpracującym z Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach instruktorom, zespołom artystycznym, trenerom, kołom gospodyń wiejskich, klubowi seniora, stowarzyszeniom i klubom, radnym i sołtysom za Wasze zaangażowanie podczas wydarzeń artystycznych, które organizowane są na terenie naszej małej ojczyzny. Jest nam niezmiernie miło, że dane nam jest wspólnie tworzyć kulturę, czerpać z tego radość i cieszyć się sympatią odbiorców!

Życzymy poczucia sensu wykonywania tak twórczej pracy, radości z podejmowanych działań, nieustającej kreatywności i wytrwałości! Niech pasja z jaką podejmujemy działania kulturalne nigdy nie gaśnie! Wszystkiego co najlepsze!

Dyrektor i Pracownicy
Gminnego Centrum Kultury