DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL 2024

Kto by tam kiedyś kobietę zrozumiał,
Anioł by nie śmiał, diabeł by nie umiał.
Czego jej w życiu do szczęścia potrzeba?
Piekła zakątek czy kawałek nieba?
Kto by tam kiedyś kobiecie dogodził?
Chyba się jeszcze taki nie urodził.
Bo któż odgadnąć moi mili raczy,
Dlaczego zwykle „tak” odmowę znaczy.
A gdy „nie” powie to może by chciała,
Gdyby się trochę po zastanawiała.
I chociaż czasem złośliwa, kąśliwa,
Nie lilia biała, a zwykła pokrzywa.
Wie to ród męski i Ty dobry Boże,
Choć z babą jest źle, bez niej jeszcze gorzej.

Tak pisała w swoim poemacie Anna Zajączkowska. Niesamowity jest różny sposób postrzegania kobiet, a zdefiniowanie kobiecości nie jest łatwym zadaniem. Kobiecość to wir, nieobliczalność i dzikość, ale na szczęście do ujarzmienia.

17 marca 2024r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet, na które przybyły same „białe lilie”. Szanowne Panie oraz zaproszonych gości przywitali Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk oraz Dorota Szelest – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach. Oczywiście nie obyło się bez serdecznych życzeń uśmiechu, wszelkiej pomyślności i szczęścia, skierowanych od Pana Wójta oraz tradycyjnego toastu za zdrowie kobiet.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną w wykonaniu grupy młodzieżowej Białe Anioły, działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Chwilę później, o godz. 18:00 rozpoczął się występ gwiazdy wieczoru - Robert Janowski Projekt - Acoustic Trio! Wszystko zaczęło się od „Kompotu” ... pierwszego polskiego rock-musicalu, do którego 22-letni wówczas Robert Janowski, skomponował muzykę do tekstów Jonasza Kofty, a także wcielił się w postać głównego bohatera. Przełomem w jego karierze była główna rola w kultowym dziś musicalu „Metro”, z którym artysta wystąpił również na Broadwayu. „Metro” zapoczątkowało współpracę z tandemem Józefowicz – Stokłosa, co zaowocowało udziałem w ich produkcjach wystawianych na scenie warszawskiego teatru Buffo. Musicale stały się domeną Janowskiego. Janowskim zainteresowali się także reżyserzy filmowi. Szeroka publiczność miała okazję zobaczyć go w „Porze na czarownice” i „Białym i czarnym” Piotra Łazarkiewicza, „Nocnym Graffitti” Macieja Dutkiewicza. Można go było oglądać w „Na Dobre i na Złe” przez 3 sezony, czy w kolejnym serialu telewizyjnym „Na Wspólnej”.

Od wielu lat prowadził bardzo popularny teleturniej muzyczny „Jaka to melodia”. Jest zdobywcą pięciu nagród Wiktora za osobowość telewizyjną i laureatem czterech Telekamer plebiscytu Tele Tygodnia w tym Złotej Telekamery. Autor czterech tomików poezji i prozy poetyckiej. Jednak jak mówi sam artysta, najważniejsze są dla niego jego solowe płyty i koncerty, na których może śpiewać autorskie piosenki.

Niedzielny występ z Robertem Janowskim Projekt - Acoustic Trio był fantastyczną ucztą artystyczną dla tych, którzy lubią muzykę graną na żywo w wersji unplugged. Te poetyckie, niepowtarzalne kompozycje stworzyły atmosferę wyrafinowanego spotkania artystycznego. Magia romantycznych piosenek niewątpliwie nadała spotkaniu przytulnej i niebanalnej formy. Siedemdziesiąt minut fantastycznej zabawy przy znanych i lubianych przebojach oraz niezwykłe poczucie humoru naszego gościa, wprawiły nasze Panie w cudowny nastrój, z którym nie rozstawały się do końca wieczoru.

Tradycyjnie po występie gwiazdy nadszedł czas na niespodziankę w postaci tortu „Z najlepszymi życzeniami od Wójta Gminy Terespol”. Na zakończenie niedzielnego wieczoru odbyła się loteria finałowa. Panie z gminy Terespol, które zapisały się na listę chętnych wzięły udział w losowaniu, w którym do wygrania były kosmetyki pielęgnacyjne. Ponadto każdej z Pań z wyrazami szacunku i uznania został wręczony symboliczny goździk. Czas uroczystości przygotowanej z okazji Dnia Kobiet niespodziewanie szybko dobiegł końca. Drogim Paniom jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze, pomyślności oraz szczęścia i mamy nadzieję, że wieczór spędzony z nami dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, a każda z chwil zapisze się miłym wspomnieniem.