Jubileusz pożycia małżeńskiego w Gminie Terespol

W niedzielę 3 lutego 2024r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbyło się niecodzienne spotkanie - uroczyste obchody Jubileuszu 50-lecia, 55-lecia, 60-lecia, 65-lecia i 70-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Złote Gody tego dnia świętowało 6 par. Państwo Barbara i Kazimierz Karmasz z Łęg, Helena i Zygmunt Krzysztofowicz z Łęg, Anna i Józef Mareccy z Małaszewicz, Eugenia i Jan Markowscy z Koroszczyna, Teresa i Albert Nowak z Małaszewicz Dużych, Danuta i Tadeusz Wasyluk z Nepli.

Jubileusz 55-lecia obchodziło również 6 par. Państwo Janina i Jerzy Gregoruk z Łobaczewa Dużego, Józefa i Eugeniusz Marczuk z Małaszewicz, Maria i Kazimierz Siejak z Kobylan, Zofia i Tadeusz Szubscy z Małaszewicz, Janina i Antoni Skwierczyńscy z Lechut Dużych, Zofia i Grzegorz Żuk z Murawca.

Jubileusz 60-lecia obchodziły 4 pary. Państwo Jadwiga i Jerzy Artemuk z Małaszewicz, Regina i Zbigniew Nikoniuk z Samowicz, Halina i Zygmunt Szprychel z Małaszewicz Małych, Teresa i Eugeniusz Żuk z Małaszewicz Małych.

Jubilaci 65-lecia to Państwo Janina i Stanisław Semeniuk z Łęg oraz Państwo Halina i Stanisław Tyszko z Małaszewicz Dużych.

Jubileusz 70-lecia świętowali Państwo Władysława i Jan Moździerz z Kobylan.

W części oficjalnej uroczystości Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach Dorota Szelest, złożyli wszystkim parom życzenia zdrowia, niekończącej się miłości, kolejnych pięknych jubileuszy oraz nieustającej pogody ducha. Następnie Wójt gminy Terespol, Przewodniczący Rady Gminy Terespol Pan Mieczysław Romaniuk, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Terespolu Pan Rafał Miszczuk oraz ks. Mirosław Krupski Proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Terespolu, dokonali wręczenia medali, listów gratulacyjnych, róż oraz upominków za długoletnie pożycie wszystkim przybyłym na uroczystość parom. Po części oficjalnej nadszedł czas na toast, jubileuszowy tort oraz pamiątkowe zdjęcia.

Tak piękne jubileusze to wyjątkowe osiągniecie, które świadczy o ogromnej wytrwałości i dojrzałości naszych par. Długie lata wspólnej drogi to nie tylko okazja do refleksji ale również wzór do naśladowania dla młodych małżeństw. Bo życie dwojga ludzi to nie tylko łzy szczęścia ale czasem też smutku. Jednak wzajemna miłość, szacunek, wierność dokonanemu wyborowi i poszanowanie dla wspólnie złożonej obietnicy – pozwalają te wszystkie przeciwności zwyciężyć.