Noworoczne spotkanie Zespołów, Klubów i Sekcji Sportowych

W dniu dzisiejszym 26 stycznia 2024r. na Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol w Kobylanach odbyło się „Noworoczne spotkanie Zespołów, Klubów i Sekcji Sportowych” działających na terenie Gminy Terespol, które było podsumowaniem ich dotychczasowej działalności.

Najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie, wysiłek i pracę włożoną w doskonalenie umiejętności artystycznych i sportowych złożył na ręce instruktorów, trenerów i członków Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk.

- Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przedsięwzięć organizacyjnych i szkoleniowych przyczyniło się do wyznaczenia właściwej drogi rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców naszej gminy – podkreślił Wójt.

Życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz nieprzemijającej pasji artystycznej i sportowej przekazała również Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach – Dorota Szelest. Ponadto wszystkim przybyłym na spotkanie zostały wręczone podziękowania oraz upominki.

Na terenie gminy Terespol, pod skrzydłami Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach działają 3 zespoły artystyczne: dziecięco-młodzieżowy zespół Białe Anioły, Zespół młodzieżowy Hard Gock oraz Ludowy Zespół Łobaczewianki.

Dziecięco-młodzieżowy zespół Białe Anioły, istnieje od 2007 roku. Opiekę nad nim sprawują Pan Rafał Barszczewski, Pan Artur Chomiuk, a od ubiegłego roku dołączyła Pani Katarzyna Pawluczuk. Białe Anioły to wspólne tworzenie musicali, zajęcia taneczne, a przede wszystkim wspaniała forma rozrywki oraz odkrywanie ukrytych talentów i możliwości.

Drugim naszym zespołem jest Hard Gock, który powstał w 2009 roku. Repertuar grupy to nie tylko utwory rockowe. Zespół występuje w różnych konfiguracjach wokalno – instrumentalnych i coraz intensywniej uczestniczy w życiu muzycznym nie tylko gminy Terespol ale również regionu. Instruktorem grupy jest Pan Andrzej Maziejuk.

Trzecim zespołem bardzo aktywnie działającym nie tylko w gminie czy powiecie, ale również poza ich granicami jest Zespół Łobaczewianki, który istnieje od 2012 roku i skupia Panie w przedziale wiekowym od 20 do 75 lat. Wykonuje utwory biesiadne, ludowe, patriotyczne, kolędy, jak również utwory własnego autorstwa. Kierownikiem zespołu jest Pani Jolanta Gawryluk, a instruktorem Pan Mieczysław Zieliński.

Oprócz bardzo aktywnie działających zespołów artystycznych, w naszej gminie działają również kluby i sekcje sportowe: Sekcja Podnoszenia Ciężarów GCK Kobylany oraz Gminny Klub Sportowy Twierdza Kobylany zrzeszający piłkarzy.

Początki sekcji podnoszenia ciężarów GCK Kobylany sięgają 2011 roku, kiedy to z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego Tomasza Kucia i przy ogromnym wsparciu Wójta Gminy Terespol – Krzysztofa Iwaniuka, Dyrektora Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach – wówczas Mieczysława Romaniuka oraz ówczesnego Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury - Karola Gójskiego.

Zawodnicy sekcji odnosili i stale odnoszą sukcesy na arenach wojewódzkich, krajowych, a także reprezentują kraj w zawodach międzynarodowych. Od początku istnienia sekcji stałym i niezmiennym instruktorem jest Pan Tomasz Kuć. W przeciągu kilku ostatnich lat do grona dołączyli: Pan Marek Sprychel oraz Pan Łukasz Bogusz.

Na piątkowym spotkaniu zostali również wyróżnieni najlepsi zawodnicy SPC GCK Kobylany, którzy zostali powołani do kadry narodowej i w roku 2023r. reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w dniach 2-10 lipca 2023 roku w Mołdawi. A są to: Miłosz Kasprzuk, Wiktor Tuszyński oraz Oliver Jabkiewicz.

Na wyróżnienie zasłużyli również zawodnicy, którzy znaleźli się na wysokim podium podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów, zajmując następujące miejsca:

Aleksandra Bojarska - III miejsce Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15

Paweł Stempniewski - II miejsce Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15

Łukasz Bogusz - II miejsce Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20

Ostatnie podziękowania spłynęły na najliczniejszą sekcję sportową działającą na terenie gminy Terespol - Klub Sportowy Twierdza Kobylany. Prężnie rozwijająca się sekcja piłki nożnej, która od lipca 2016r. rozpoczęła swą działalność pod skrzydłami Gminnego Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach. Klub zrzesza młodzików i seniorów pod czujnym okiem Prezesa Klubu - Pana Grzegorza Sawczuka, oraz jego zastępcy Pana Michała Antonowicza.

Jednak nie tylko zarząd klubu został wyróżniony za doskonalenie umiejętności zawodników Klubu Sportowego Twierdza Kobylany oraz stałe podnoszenie poziomu sportowego mieszkańców Gminy Terespol. Bowiem bardzo ważną rolę odgrywają również trenerzy: Pan Mateusz Cydejko, Pan Daniel Krakowiak oraz Pan Krystian Boguski.

Na zakończenie wieczoru odbył się występ artystyczny zespołów działających przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.

Dziękując wszystkim zebranym za owocną współpracę, działalność kulturalną i sportową w naszej małej społeczności lokalnej, życzymy dalszego rozwoju, zdrowia, pogody ducha i niesłabnącej energii. Jesteśmy pełni optymizmu wiedząc, że nasze wzajemne działania wpływają na wszechstronny rozwój dzieci, młodzieży i osób dorosłych.