Jesienna Biesiada w Klubie Seniora „Złoty Wiek”

7 października 2023r. w świetlicy w Małaszewiczach odbyła się Jesienna Biesiada, której organizatorami byli seniorzy z klubu seniora „Złoty Wiek”.

Swoją obecnością zaszczycili tego dnia: Wójt Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach Pani Dorota Szelest, ks. Andrzej Wolanin Proboszcz Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej z Małaszewicz, przedstawiciele rady gminy Terespol z Małaszewicz oraz Pani sołtys Kamila Korneluk.

Spotkanie rozpoczęło się od występu zespołu śpiewaczego Klubu Seniora z Małaszewicz oraz  krótkiego skeczu członkiń klubu „Kobieta ze wsi, kobieta z miasta”. W programie nie obyło się bez występów zaprzyjaźnionych zespołów ludowych z sąsiednich gmin: lokalnego zespołu „Łobaczewianki”, ”Dobrynianek” z Dobrynia Dużego, zespołu „Podlasianki” z Rokitna oraz zespołu „Czeremcha” z Cieleśnicy.  Repertuar sceniczny wprowadził typowo biesiadną atmosferę, która udzieliła się wszystkim obecnym na sali uczestnikom.

Jest nam niezmiernie miło, że wśród naszych Seniorów powstają inicjatywy i działania na rzecz najbliższego otoczenia, które umożliwiają rozwijanie dialogu pokoleniowego i międzypokoleniowego, zapewniają atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu oraz kreują i wzmacniają pozytywny wizerunek osób starszych.