Wycieczka krajoznawcza po najbliższej okolicy Pratulin - Kobylany

Kliknij aby powiększyćW piątek 10. czerwca 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach klasy IV – VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę.

Zwiedzili w Pratulinie kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Obeszli drogę krzyżową i dróżki Męczenników Podlaskich oraz obejrzeli film pt. „Pratulin”. Zajeżdżając do Kobylan wstąpili do cerkwi pw. Opieki Matki Bożej. W Prochowni powitał uczniów wystrzał armatni i zachęcił do obejrzenia, a także dotknięcia eksponatów muzealnych z czasów wojny.

Dalsza część wycieczki odbyła się w Urzędzie Gminy. Zwiedzenie pięknego obiektu i ogólne informacje o pracy urzędników też zaciekawiły dzieci. W sekretariacie Wójta Gminy Terespol przygotowany był słodki poczęstunek. Opiekunami wycieczki szkolnej byli ks. proboszcz parafii w Neplach Sławomir Harasimiuk, Pani Jolanta Bessaraba i Pani Grażyna Oleszczuk-Szabluk nauczyciel historii. Dziękujemy wszystkim za umożliwienie organizacji wycieczki.

ks. Sławomir Harasimiuk