DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL

…”Od grzechu zaczął się jej świat,
A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna, i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza,
I gołąb i żmija, i piołun i miód,
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna,
Początek i koniec - kobieta, acha!”…

Tak pisał o kobietach w swoim poemacie Julian Tuwim, który zwrócił uwagę na naszą podwójną tożsamość, czyniąc ją symbolem każdej kobiety. Wszakże nie od dziś wiadomo, że prawdziwa kobieta nigdy nie ma czasu, pieniędzy, w co się ubrać; zawsze ma rację, i z niczego potrafi zrobić sałatkę, zupę i awanturę!

Na szczęście w niedzielę 12 marca wiele Pań znalazło czas i odpowiednią garderobę, by wspólnie z nami świętować ten jedyny dzień w roku jakim jest Dzień Kobiet.

Wszystkie zgromadzone Panie oraz zaproszonych gości powitała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest, składając jednocześnie serdeczne życzenia. Do tych ciepłych słów dołączył się również Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk.

Po krótkim wstępie nadszedł czas na główny punkt programu jakim był wyjątkowy recital „Najpiękniejsze piosenki o kobietach i dla kobiet” w wykonaniu gościa specjalnego: Pana Dariusza Kordka.

Dariusz Kordek to aktor filmowy, teatralny i musicalowy związany 16 lat ze słynnym musicalem Merto. Jeden z najlepiej śpiewających polskich aktorów, który zabrał naszych gości w muzyczną musicalową podróż przez lata 30 te, 50 te, 60 te, 80 te. Artysta oczarował i zachwycił publiczność przebojami z repertuaru między innymi Eugeniusza Bodo, Janusza Gniatkowskiego, Piotra Szczepanika, Roda Stewarda i Patrica Swayze.

Bezpośrednio po występie nadszedł czas na słodką niespodziankę w postaci tortu z dedykacją „Z najlepszymi życzeniami od Wójta Gminy Terespol” i lampkę szampana. Spotkanie zakończyło się loterią dla Pań, które zapisały się na naszą listę chętnych.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy w Urzędzie Gminy Terespol ugościć wszystkich Państwa. Mamy nadzieję, że umililiśmy ten szczególny wieczór przede wszystkim Paniom i pozostawi on po sobie pozytywne wspomnienia.