XII Sejmik Kobiet Powiatu Bialskiego

8 marca 2023r. na zaproszenie Starosty Bialskiego Pana Mariusza Filipiuka przedstawicielki Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, Kół Gospodyń Wiejskich i Klubu Seniora z gminy Terespol, wzięły udział w XII Sejmiku Kobiet Powiatu Bialskiego.

Głównym punktem programu był koncert Mateusza Ziółko – wokalisty, autora muzyki i tekstów, zwycięzcy trzeciej edycji The Voice of Poland, który obecnie jest jedną z największych  gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jego piosenka ,,W płomieniach" stała się najczęściej granym utworem w polskich rozgłośniach radiowych. Podobny sukces odniosła piękna ballada ,,Bezdroża" wykonana u boku Sylwii Grzeszczak. Najnowsze single ,,Weź mnie",  ,,Vis a Vis" oraz „Lubisz nas”, to kolejne utwory, które podbijają playlisty. Nostalgiczny, wzruszający i przepełniony romantyzmem koncert Mateusza oraz dialog jaki prowadził z publicznością ukazał oblicze otwartego, sympatycznego mężczyzny z poczuciem humoru, którego przez życie niosą najważniejsze wartości takie jak wiara, nadzieja i miłość.

Dodatkowo podczas spotkania można było obejrzeć wyroby rękodzielnicze wykonane przez aktywne panie z terenu powiatu bialskiego, a ponadto wysłuchać prelekcji dr Małgorzaty Sitarczyk, która przedstawiła „Rolę kobiety we współczesnym świecie”. Uwieńczeniem środowego popołudnia był poczęstunek, loteria dla pań oraz występ Pana Janusza Pruniewicza, uczestnika popularnego show telewizyjnego „The voice senior”. Udział w tym wydarzeniu był niezwykłym doświadczeniem i trwale będzie gościł w naszej pamięci.