ŚWIETNY POCZĄTEK SEZONU CIĘŻAROWCÓW GCK

Wiktor Tuszyński w udanej próbie podrzutu z ciężarem 67 kgW sobotę, 25 lutego w Łukowie po raz 14 został zorganizowany Memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów.

Do walki o medale i nagrody w punktacji Sinclaira przystąpiło 30 zawodniczek i 53 zawodników z województw kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego i podlaskiego.

Najlepszym młodzikiem (U15) w klasyfikacji Sinclaira, bez podziału na kategorie wagowe, został zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach, Wiktor Tuszyński, który uzyskał 241,5 pkt. W podrzucie zaliczył on wynik o kilogram wyższy od Rekordu Polski Młodzików w kategorii wagowej do 45 kg, 67 kg. O zaledwie 0,2 punktu wyprzedził on swojego klubowego kolegę Miłosza Kasprzuka – 241,3 pkt.

Wśród juniorów młodszych (U17) zwyciężył Oliver Jabkiewicz (GCK), który zgromadził 295, pkt w klasyfikacji Sinclaira.

W Memoriale udział wzięło 12 zawodników sekcji podnoszenia ciężarów GCK Kobylany, którzy w czasie zawodów wielokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe:

Dominika Mróz – III miejsce w kat. wag. 45 kg;

Karolina Kurzępa – V miejsce w kat. wag. 55 kg;

Wiktor Tuszyński – I miejsce w kat. wag. 49 kg;

Paweł Stempniewski - II miejsce w kat. wag. 49 kg;

Bartosz Krzyżanowski – II miejsce w kat. wag. 61 kg;

Łukasz Bogusz - II miejsce w kat. wag. 67 kg;

Jakub Cygan – III miejsce w kat. wag. 67 kg;

Filip Kędzierawski - III miejsce w kat. wag. 81 kg;

Miłosz Kasprzuk – VI miejsce w kat. wag. 81 kg;

Dawid Greczuk - VII miejsce w kat. wag. 81 kg;

Oliver Jabkiewicz – II miejsce w kat. wag. 96 kg;

Filip Romanowicz - I miejsce w kat. wag. 102 kg.