Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

Popołudniowe zabawy z KGW „Czerwone szpileczki”

Kliknij aby powiększyćWe wtorkowe popołudnie 26 lipca członkinie KGW „Czerwone szpileczki” z Małaszewicz zaprosiły do wspólnej zabawy dzieci w ramach mini pikniku, zaplanowanego przez koło, aby aktywizować dzieci do wspólnego spędzania czasu podczas wakacji.

>>> Galeria zdjęć <<<

Na najmłodszych mieszkańców Małaszewicz czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły wykonywać prace plastyczne, które następnie zostały wyeksponowane w plenerowej galerii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zabawy z klockami, układanie domina czy wspólne budowanie wieży z klocków. Było przeciąganie liny, ale także malowanie twarzy, które cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych, ale także starszych dzieci.

Kliknij aby powiększyćWiele radości sprawiło dzieciom pojawienie się na pikniku strażaków z JRG PSP Małaszewicze. Najmłodsi mogli z bliska obejrzeć wozy strażackie, posłuchać o pracy strażaków, a nawet przymierzyć strażacki kombinezon. Strażacy pozwolili dzieciom na wcielenie się w ich rolę i w kilka minut ze strażackiego węża popłynęła woda, a dzieciaki z ogromną ochotą wskoczyły pod ten prysznic, który był niezwykle orzeźwiający zważywszy na upalny dzień.

Na wszystkich uczestników pikniku czekał poczęstunek, wiele słodkości oraz lemoniada, a także wata cukrowa.  

Popołudnie z KGW zorganizowała Kamila Korneluk wspólnie z Karoliną Mroczek, Katarzyną Dąbrowską, Danutą Wowczeniuk, Agatą Dąbrowską, Wiolettą Niczyporuk, Agnieszką Sandomierz, Katarzyną Józefczuk, Dorotą Wowczeniuk, Sylwią Popławską, Emilią Niczyporuk oraz Beatą Mirończuk.

W organizację pikniku zaangażowało się także GCK w Kobylanach – dyrektor Dorota Szelest oraz Mariusz Siwagow.

Teren na popołudnie zabaw udostępnił dyrektor ZS im. Wł. St. Reymonta Robert Wieczorek.

Mini piknik „Popołudnie z KGW Czerwone szpileczki” to kolejne działanie koła skierowane do dzieci podczas okresu wakacyjnego. Na początku lipca panie z koła zabrały najmłodszych mieszkańców Małaszewicz do kina.