ZŁOTE GODY w GMINIE TERESPOL

Kliknij aby powiększyćKażdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja stała się powodem uroczystego spotkania, które odbyło się 3 kwietnia 2022r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol.

Na tegorocznej uroczystości Złote Gody obchodziło 14 par:

Kliknij aby powiększyćKrystyna i Bronisław Buczyło, Teresa i Kazimierz Chwesiukowie, Krystyna i Edward Filipiak, Jadwiga i Józef Homziukowie, Bogumiła i Henryk Kaczmarowie, Wiesława i Bogusław Michalakowie, Rozalia i Marian Michalukowie, Jadwiga i Antoni Obolewicz, Irena i Zdzisław Sawiccy, Czesława i Tadeusz Sereda, Elżbieta i Kazimierz Stefaniukowie, Zofia i Edward Sterniczukowie, Janina i Eugeniusz Wojarnikowie, Anna i Kazimierz Zbaraccy.

Kliknij aby powiększyćDostojnych gości ciepłymi słowami przywitała Dorota Szelest Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach oraz Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, który złożył Jubilatom serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i niegasnącej miłości. Głos zabrał również ks. Zbigniew Hackiewicz Proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Terespolu życząc jeszcze wielu lat wspólnego życia w wierze i miłości.

Po krótkim wstępie nadszedł czas na część oficjalną. Wyróżnione pary odebrały z rąk przedstawicieli władz samorządowych: Wójta Gminy Terespol oraz Przewodniczącego Rady Gminy Terespol Pana Mieczysława Romaniuka Medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, złote róże, listy Kliknij aby powiększyćgratulacyjne oraz upominki. Do dekoracji zaproszeni zostali również Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Terespolu Pan Rafał Miszczuk oraz ks. Proboszcz Zbigniew Hackiewicz.

Kolejnym punktem spotkania był toast, uroczysty obiad oraz tort. Całość uświetnił koncert zespołu młodzieżowego Hard Gock w składzie: Beata Ostapczuk – wokal, Kamil Kopciuszuk - gitara basowa, Michał Mazur – perkusja oraz instruktor zespołu Andrzej Maziejuk – klawisze. Serdecznie dziękujemy za piękną oprawą muzyczną.

Kliknij aby powiększyćZ pewnością każdy z Jubilatów w dniu uroczystości wrócił myślami do tego pięknego pamiętnego dnia, kiedy 50 lat temu stali na ślubnym kobiercu. Potem były kolejne radosne chwile, związane z przychodzeniem na świat dzieci, wnuków i prawnuków. Ale zapewne były też i gorsze dni, momenty zwątpienia i smutne chwile, z którymi trzeba było się wspólnie zmagać. Mimo wszystko nasi dostojni goście tyle lat trwali razem i dbali o to ognisko domowe, które przed laty rozpalili swoją miłością.

Jubilaci swoją postawą przekazują pokoleniom kultywowane od ponad 50 lat wartości: że miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Nie unosi się gniewem, nie pamięta złego. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma i że miłość nigdy nie ustaje. Tak więc życzymy by dalej trwały wiara, nadzieja i miłość: te trzy, z których najważniejsza jest miłość.

Kliknij aby powiększyćNiech szczęście nigdy Was nie opuszcza, a radosny uśmiech towarzyszy każdego dnia. Oby gwiazda pomyślności nigdy nad Wami nie zgasła, a niedzielna uroczystość dostarczyła niezapomnianych wrażeń i była kontynuacją kolejnych pięknych jubileuszy.