IX Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek Kobylany 2022

Kliknij aby powiększyćW minioną niedzielę 16 stycznia 2022r. odbył się IX Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wszystkich przybyłych uczestników i gości przywitała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest.

Tegoroczny przegląd przeznaczony był dla solistów oraz zespołów z powiatu bialskiego. Do konkursu zgłosiło się 2️1 solistów i 7 zespołów. Soliści występowali w 3 kategoriach. Każdy uczestnik i zespół wykonywał jeden utwór z akompaniamentem lub z podkładem muzycznym.

Występy oceniało Jury powołane przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w składzie:

• Pan Sławomir Mielniczuk - skrzypek, członek Kapeli Podlasiacy i Kapeli Podwórkowej Klawa Ferajna;
  • Pani Marta Daniluk – pracownik Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, oraz
  • Pan Arkadiusz Juźko – nauczyciel muzyki, klarnecista oraz saksofonista w Kapeli Podwórkowej Klawa Ferajna.

Po wnikliwych obradach Jury pod przewodnictwem Pana Sławomira Mielniczuka postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia do  następującym wykonawcom:

Kliknij aby powiększyćW kategorii klasa I-III:

1️ miejsce: Wiktoria Bułhak
2️ miejsce: Michał Pytka
3️ miejsce: Barbara Chomiuk

W kategorii klasy IV-VIII:

1️ miejsce: Dominika Bułhak
2️ miejsce: Małgorzata Wasiluk
3️ miejsce: Julia Nowicka
Wyróżnienia: Michalina Daniluk i Nikola Androsiuk

Kliknij aby powiększyćW kategorii szkoły średnie i starsi:

1 miejsce: Aleksandra Sacharuk
2️ miejsce: Zofia Kurkowiak

W kategorii zespoły:

1️ miejsce: Zespół „Zorza” z Cicibora Dużego
2️ miejsce: Zespół „Łobaczewianki” z Łobaczewa Małego
3️ miejsce: Zespół Śpiewaczy „Echo Polesia” z Terespola
Wyróżnienie: Schola Parafialna "Strumień"

Kliknij aby powiększyćNagrodzeni uczestnicy Przeglądu otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, pozostali natomiast dyplomy za udział i upominki.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Organizatorzy IX Powiatowego Noworocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek serdecznie dziękują uczestnikom oraz przybyłym gościom za obecność.