Podsumowanie projektu "Sieć na kulturę"

Kliknij aby powiększyćDnia 19 listopada 2021r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbyło się podsumowanie projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa pn. „Sieć na kulturę”.

Celem projektu było podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych, a ponadto rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 14 lat poprzez prowadzenie zajęć on - line z projektowania graficznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych.

Dzięki uczestnictwu w projekcie mogliśmy nie tylko poszerzyć wiedzę z zakresu projektowania graficznego, ale również pozyskać sprzęt komputerowy niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

Kliknij aby powiększyćKażdy cykl szkolenia obejmował 31 godzin, rozłożonych na 8 lub 9 spotkań na platformie Teams. Pierwszy cykl trwał od 16 do 25 sierpnia, drugi natomiast od 11 do 26 października. W szkoleniu wzięło udział 18 uczestników.

Piątkowe spotkanie było nie tylko podsumowaniem projektu ale również podziękowaniem dla uczestników za aktywny udział w zajęciach, a dla rodziców za zaangażowanie, nadzorowanie i często pomoc techniczną. Część dzieci odbywała zajęcia w wakacje w godzinach porannych, druga grupa natomiast miała zajęcia po zajęciach szkolnych, w godzinach popołudniowych, zatem wymagało to sporego poświęcenia i wygospodarowania czasu. Aby docenić trud oraz sumienne uczestnictwo w zajęciach, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach Pani Dorota Szelest oraz koordynatorzy projektu: Mariusz Siwagow i Dominik Litwiniuk wręczyli uczestnikom drobne upominki oraz zaświadczenia o odbyciu szkolenia. Mamy nadzieję, że warsztaty wzbogaciły i poszerzyły wiedzę młodzieży z zakresu projektowania graficznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych.