Warsztaty - Poznajemy naszą historię zabytki Gminy Terespol w obiektywie - cz. VI

Kliknij aby powiększyćZa nami szóste, a zarazem ostatnie warsztaty z fotografią dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, pn. „Poznajemy naszą historię, zabytki Gminy Terespol w obiektywie”.

W poniedziałek 6 września o godz. 16.00 fotografowaliśmy wnętrza cerkwi pw. Opieki Matki Bożej w Kobylanach oraz Pomnik Niepodległości i Nieznanego Żołnierza w Koroszczynie. Jednym z celów szóstego spotkania był Fort VII w Łobaczewie Małym. Niestety ze względu na wprowadzenie stanu wyjątkowego wyjazd w to miejsce był niemożliwy.

Kliknij aby powiększyćW ramach warsztatów ponownie był poruszany temat fotografowania obiektów. Mieliśmy okazję uchwycić „detale” i zwrócić uwagę na sposób ich fotografowania. Na zakończenie spotkania zdjęcia zostały zgrane. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie robocze podczas którego, uczestnicy warsztatów wraz z p. Tadeuszem Żaczkiem wybiorą fotografie do publikacji pt. „Poznajemy naszą historię - zabytki Gminy Terespol w obiektywie". Zostanie również przygotowana wystawa, która zostanie zaprezentowana podczas Obchodów 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Terespol.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. Szczególne podziękowania za zaangażowanie, otwartość, pozytywne nastawienie i ogromną wiedzę należą się panu Tadeuszowi Żaczkowi. Przekazana podczas warsztatów wiedza sięgała różnych płaszczyzn edukacyjnych dotykających rozmaitych tematów związanych z fotografią: od stricte technicznych do estetycznych. Ze swojej strony chcielibyśmy podziękować uczestnikom spotkań, którzy pomimo obowiązków życia codziennego znaleźli czas by być, poznawać i odkrywać naszą lokalną historię. Mamy nadzieję, że te warsztaty wyzwoliły mnóstwo dobrej energii i satysfakcji z poznawania i odkrywania naszego dziedzictwa kulturowego, a zachowana w kadrze historia pozostanie dla przyszłych pokoleń.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022
w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.