Tenis - sport dla każdego!

Kliknij aby powiększyćTenis ziemny to dyscyplina, którą znamy od zawsze i coraz więcej jest zawodników cieszących się przebijaniem piłeczki przez siatkę. Jest to niewątpliwie dobry pomysł na spędzanie sobotnio - niedzielnych popołudni. Naukę tenisa można rozpocząć w każdym wieku. Ważna jest tu jednak kondycja i sprawność, ponieważ tenis to nie tylko gra techniczna, ale przede wszystkim wysiłek fizyczny.

Dyscyplina ta znalazła swoich sympatyków również w gminie Terespol. W niedzielę 5 września na korcie tenisowym przy Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach odbył się drugi Turniej Tenisa Ziemnego w grze podwójnej mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Terespol. W rywalizacji wzięło udział 7 par zawodników.

Organizatorami turnieju byli: Mateusz Iwaniuk oraz Gmina Terespol i Gminne Centrum Kultury w Kobylanach.Kliknij aby powiększyć

A oto zwycięzcy:
1 miejsce:
          Piotr Szyszkowski, Paweł Szyszkowski

2 miejsce:
          Tomasz Maksymiuk, Mariusz Waszczuk

3 miejsce:
          Bartosz Hoszczewski i Mateusz Pilipczuk

Dziękujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach, a wygranym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dziękujemy również Dyrektorowi Z.S. im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach Robertowi Wieczorkowi za udostępnienie kortu.

Ponoć już po kilku lekcjach początkujący gracz zaczyna czerpać przyjemność z odbijania piłeczki, a ten kto zasmakuje w tenisie zostaje jego zwolennikiem na długie lata do czego serdecznie zachęcamy.